نشست کارشناسان قرآنی دانشگاههای استان قم برگزار شد

۱۵ آبان ۱۳۹۷ | ۱۳:۰۳ کد : ۴۲۶۶۱ اخبار ستادی اداره فعالیت های دینی و قرآنی
تعداد بازدید:۱۵۹
نشست کارشناسان دانشگاههای استان قم با حضور دکتر رشید جعفرپور، رئیس اداره پشتیبانی از فعالیت های دینی و قرآنی در دانشگاه قم برگزار شد.
نشست کارشناسان قرآنی دانشگاههای استان قم برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی واجتماعی وزارت علوم؛ در این نشست دکتر جعفرپور ضمن تقدیر از مسئولان قرآنی دانشگاه قم و کارشناسان قرآنی حاضر در جلسه، تاکید کرد: فعالیت های دینی و قرآنی در سالهای اخیر در دانشگاهها توسعه پیدا کرده اند.
وی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته، بیان کرد: سند دانشگاه اسلامی، سند شورای توسعه فعالیت های قرآنی و سند راهبردی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اسناد حمایتی فعالیت های دینی و قرآنی دانشگاهها می باشند.
دکتر جعفرپور ضمن ارائه گزارشی از جلسات شورای هماهنگی فعالیت های دینی و قرآنی دانشگاهها در سال های اخیر، افزود: جشنواره های قرآن و عترت دانشجویان و قرآن و عترت اساتید و جشنواره پایان نامه های قرآنی کمک شایانی به شناسایی و معرفی چهره ها و استعداد های برتر قرآنی در دانشگاهها می کند.
وی همچنین با معرفی برخی از دستگاههای قرآنی کشور که می توانند به داشگاهها در زمینه فعالیت های قرآنی کمک کنند، تاکید کرد: بازنگری در برخی از روندها و رویه ها در جشنواره ها و فعالیت های دینی و قرآنی الزامی است.

رئیس اداره پشتیبانی از فعالیت های دینی و قرآنی وزارت علوم با ارائه گزارشی از سی و سومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان، بیان کرد: محوریت فعالیت های معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در حوزه فعالیت های قرآنی، فعالیت های تبلیغی و ترویجی است، اما با این حال به فعالیت هایی چون آموزش عمومی و فعالیت های پژوهشی و آموزشی هم توجه می کند.
وی همچنین به توسعه فعالیت ها از حوزه آوایی به حوزه هایی چون معارفی، پژوهشی، هنری، فناوری، ادبی و... خبر داد و افزود: توسعه فعالیت ها در این حوزه ها باعث شده که مخاطبان جشنواره های دینی و قرآنی هم به لحاظ کمی و هم کیفی ارتقا پیدا کنند.

وی ضمن تسلیت ماه صفر و اربعین حسینی تاکید کرد: دانشگاهها نباید از برنامه های مناسبتی غافل شوند و از سویی دیگر نباید فقط در ایام مناسبتی برنامه داشته باشند.

وی همچنین با تاکید بر اهمیت نظامندی فعالیت ها در زمینه قرآن و عترت در دانشگاهها، بر تدوین سند فعالیت های دینی و قرآنی متناسب با دانشگاهها تاکید کرد.

این جلسه که با حضور حجت الاسلام و المسلین پوررضا، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان قم، حجت الاسلام و المسلین دکتر نوروزی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه قم و دکتر اسدتاش مسئول مرکز قرآنی دانشگاه قم و کارشناسان قرآنی دانشگاههای استان قم تشکیل شد.


نظر شما :