دومین نشست تخصصی مدیران و کارشناسان دفاتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها

تعداد بازدید:۲۷۹
این نشست دو روزه در روزهای ۱۳ و ۱۴ آبان‌ در قالب سخنرانی‌های علمی، نشست هم‌اندیشی و کارگاه‌های آموزشی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حال برگزاری است.
دومین نشست تخصصی مدیران و کارشناسان دفاتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ هدف از برگزاری این نشست، توانمندسازی مدیران و کارشناسان مربوطه، گسترش تعامل و تبادل نظر، آشنایی با مبانی نظری به ویژه در نظام آموزش عالی و بازاندیشی در تجارب و رویه‌‌های جاری است.

دکتر زهرا پارساپور مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی ضمن عرض خوش‌آمدگویی به مدیران و کارشناسان دفاتر سیاست‌گذاری فرهنگی دانشگاه‌ها اظهار داشت: چرخ توسعه در جهان امروز بر محور اندیشه و دانش و انسان‌های فرهیخته و دانشمند می‌گردد. دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی به همان اندازه که به تولید علم و عالم اهتمام دارند، رسالت پرورش انسان‌های متخلق به اخلاق حرفه‌ای، اندیشمند و فرهیخته را نیز به عهده دارند. وی افزود: پرسش این است که با اتخاذ کدام سیاست‌ها و هدف‌گذاری‌های سنجیده، برنامه‌ریزان و نقش‌آفرینان در عرصه فرهنگ دانشگاهی در جامعه‌ای همچون ایران می‌توانند رسالت تاریخی خود را به انجام برسانند؟

مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی بیان کرد: تأمل در پیام‌های رهبری، این مفاهیم کلیدی را پیش رویمان می‌گشاید که فضای دانشگاه باید مستعد پرورش دانشجویی پیشرو، با نشاط، تأثیرگذار، خواهان اصلاح در سازندگی کشور و پایبند به ارزش‌های دینی، انقلابی و آگاه به هویت خویش باشد.

دکتر پارساپور ادامه داد: پیام‌های ریاست جمهوری نیز حاکی از این است که دانشگاه باید محل پرورش دانشجویان آزاد، منتقد، فرهنگ دوست و اندیشه ورز باشد. وی این پرسش را مطرح کرد که اتخاذ کدام سیاست‌ها، برنامه‌ها و اقدامات ما را به این چشم‌اندازها می‌رسانند و افزود: نشست آموزشی مدیران و کارشناسان دفاتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی فرهنگی دانشگاه‌ها فرصتی مغتنم برای هم‌اندیشی درباره این پرسش‌های کلیدی است.

دکتر پارساپور اظهار داشت: مفتخریم که در این برنامه دوروزه در خدمت استادان گرانقدری هستیم که از سرآمدان علمی و پژوهشی در امر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی فرهنگی آموزش عالی هستند و مفتخریم که مخاطبان ارزشمندمان در این نشست جمعی از بهترین کارشناسان، مدیران و برنامه‌ریزان در عرصه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های سراسر کشور هستند.

مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی در پایان افزود: برگزاری این نشست به‌گونه‌ای است که ضمن انتقال دانش استادان ارجمند در قالب سخنرانی‌های هدفمند، سایر برنامه‌ها به شکل مشارکتی و با همیاری و همفکری مخاطبان محترم به اجرا درآید. ‌‌


( ۲ )

نظر شما :