گشایش نمایشگاه آثار تصویرگری "براتیسلاوا" در نگارخانه‌ی معاونت فرهنگی دانشگاه شهید چمران

۰۱ آبان ۱۳۹۷ | ۱۴:۴۳ کد : ۴۲۳۰۱ اخبار دانشگاه اخبار منتخب دانشگاه
تعداد بازدید:۱۶۲
آثار منتخب تصویرگری دوسالانه براتیسلاوا با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان و معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز، در نگارخانه‌ی این معاونت گشایش یافت.
گشایش نمایشگاه آثار تصویرگری "براتیسلاوا" در نگارخانه‌ی معاونت فرهنگی دانشگاه شهید چمران

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه شهید چمران اهواز، در این نمایشگاه که صبح روز یکم آبان‌ماه در نگارخانه‌ی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران گشایش یافت، ۴۲ اثر از تصویرگران ایرانی و اسلواکی که تاکنون موفق به دریافت جایزه‌ی این مسابقه شده‌اند، در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته که از این میان ۲۹ اثر از اسلواکی و ۱۳ اثر از ایران است. همچنین علاوه بر این، ۲۵ اثر تصویرگری جایزه بزرگ (گرند پرایز) نیز در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده که مربوط به تصویرگرانی است که موفق به دریافت جایزه‌ی این رقابت شده‌اند.

بنا به این گزارش، با هماهنگی انجام شده بین سوزانا جاروسوا مدیر اجرایی مسابقه‌ی دوسالانه‌ی تصویرگری براتیسلاوا کشور اسلواکی و اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فرصتی فراهم شده است تا آثار منتخب این دوسالانه با همکاری سفارت اسلواکی در قالب نمایشگاه در استان‌های مختلف ایران به نمایش گذاشته شود که اکنون پس از استان‌های کردستان و کرمان، خوزستان سومین استانی است که میزبانی برپایی این نمایشگاه را از یکم تا هفتم آبان‌ماه از ساعت ۹ تا ۱۷ برعهده دارد.

گفتنی است، هم‌زمان با برپایی این نمایشگاه، کارگاه تصویرگری کتاب کودک و نوجوان با حضور پیمان رحیمی‌زاده برای هنرمندان و علاقه‌مندان این حوزه روز پنج‌شنبه سوم آبان برگزار می‌شود.

شایان ذکر است، دوسالانه‌ی تصویرگری براتیسلاوا زیر نظر دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY) هر دو سال یک‌بار در شهر براتیسلاوا در کشور اسلواکی برگزار می‌شود و کانون پرورش فکری به‌عنوان نماینده‌ی ایرانی این مسابقه در هر دوره با اعلام فراخوان به ناشران و جمع‌آوری آثار برگزیده‌ی تصویرگران ایرانی اقدام به برگزاری نشست داوری با حضور تصویرگران و کارشناسان برگزیده‌ی این حوزه می‌کند.

دوسالانه‌ی تصویرگری براتیسلاوا مهمترین و منحصر به فردترین رویداد در زمینه‌‌ی تصویرگری کتاب کودک و نوجوان است که با پشتیبانی یونسکو و همکاری شعبه‌های ملی دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان از کشورهای مختلف در کشور اسلواکی برگزار می‌شود.

سمانه کیامنش / ‏‬ دانشگاه شهید چمران اهواز


نظر شما :