با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی:

نشست هم اندیشی پیرامون آسیب های اجتماعی در محیط های دانشگاهی برگزار شد

تعداد بازدید:۱۸۷۸
دومین نشست هم اندیشی و تبادل نظر پیرامون آسیب های اجتماعی در محیط های دانشگاهی با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی و نمایندگان نهادهای دانشگاهی برگزار شد.
نشست هم اندیشی پیرامون آسیب های اجتماعی در محیط های دانشگاهی برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ دکتر غفاری در این نشست بیان کرد: امر کاهش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی یک عزم فراگیری را میطلبد از اینرو نیاز داریم که کل مجموعه نسبت به بحث آسیب های اجتماعی چه در سطح دانشگاه و جامعه حساسیت لازم را داشته باشد و از همه پتانسیل های موجود در دانشگاه به نحو احسن استفاده کند تا شاهد ایجاد تغییر و بهبود در این زمینه باشیم.

وی افزود: محیط دانشگاه به دلیل نوع جمعیت خود که جمعیت جوان کشور را دارد، نسبت به سایر بخش های دیگر جامعه آسیب پذیر تر است از این رو یک مجموعه کامل و منابع و نیروی انسانی قوی و خوش فکر را می طلبد تا با توان مضاعف نسبت به پیشگیری از این آسیب های اجتماعی درجامعه دانشگاه اقدام نماییم.

وی با اشاره به اهمیت و ضرورت هم اندیشی در بحث آسیب های اجتماعی بر جذب همکاری و بسیج نیروهای دانشجو و غیر دانشجو و امکان تعامل بیشترو موفق تر تاکید کرد.

دکتر غفاری گفت: تمامی فعالیت های انجام شده در معاونت فرهنگی از جمله جشنواره های قرآن و عترت، طریق رضوی و... در نهایت در پی ایجاد فضایی با کمترین آسیب فرهنگی است.

معاون فرهنگی و اجتماعی همچنین به جلب مشارکت مجموعه هایی همچون ستاد مبارزه با مواد مخدر، شورای اجتماعی وزارت کشور و سایر سازمان ها تاکید کرد و از اعلام آمادگی برخی از آنها در این زمینه خبر داد.


( ۳ )

نظر شما :

مریم زیدوندی ۱۷ آذر ۱۳۹۷ | ۱۸:۰۳
باسلام اینجانب مریم زیدوندی دانشجوی دکتری شیمی دانشگاه شهیدچمران بوده ام که به دلیل پذیرش بی رویه ونسنجیده ی دانشجو وصرفا باهدف قبول شدن فامیل و آشنا وخانواده ی اساتید بدون درنظرگرفتن پیش زمینه های لازم و به دلیل عدم تعهد وبی مسوولیتی اساتید بعداز پنج سال تحت عنوان عدم تمدیدترم وعدم مراجعه در ترم نهم ودهم محروم از تحصیل اعلام گردیده ام . ایا اینجا دانشگاه است ؟؟ دراینجا هرچیزدیگری غیراز علم ودانش اهمیت داشته ودارد !! با این کیفیت اموزش وپژوهش دانشجو چگونه در دانشگاه تحصیل کند وفارغ التحصیل شود؟؟ سالهای تحصیلی را در اردوگاه اسرای جنگی دشمن می گذراندم اینقدر صدمه آسیب وخسارت نمی دیدم که دراین دانشگاه دیده ام !! تاوان افزون طلبی ومفت خواری اساتید واختلافات بین انها وتصمیمات غلط آنها را من دانشجو باید بدهم ؟؟ صرفا با تکیه برقلدری وزورگویی آیا می توان تعداد زیادی دانشجوی دکتری پذیرفت و تربیت کرد و فارغ التحصیل کرد وبه جامعه تحویل داد؟؟ منظورشان از این تصمیمات وعملکرد وگفتار ورفتار مکارانه ومغرضانه چی بوده است ؟؟ اساتید تعداد زیادی دانشجو پذیرش می کنند اساتید بایکدیگر نمی توانند کارکنند واختلاف دارند من دانشجو باید فدا وقربانی بشوم ؟؟ من مراتب اعتراض وشکایت خودرا هم به دانشگاه شهیدچمران وهم به وزارت علوم چندین بار اعلام نموده ام . انتظار و درخواست داشته ودارم که کاملا کارشناسی تخصصی ومسوولانه و بی طرف و بی غرض و بی مرض وعادلانه به موضوعات مورد شکایتم رسیدگی شود !! شدنی است ؟؟؟ باتشکر