نشست هم اندیشی دبیران اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی با مدیرکل فرهنگی و اجتماعی

۳۰ مهر ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۷ کد : ۴۲۲۶۳ اخبار برگزیده اخبار ستادی جشنواره حرکت
تعداد بازدید:۷۰۳
نشست هم اندیشی دبیران اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی برتر جشنواره دهم حرکت، در راستای افزایش همکاری اتحادیه ها در جشنواره حرکت با مدیرکل فرهنگی و اجتماعی برگزار شد.
نشست هم اندیشی دبیران اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی با مدیرکل فرهنگی و اجتماعی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ در این نشست محمد هادی عسکری یازدهمین جشنواره حرکت را نقطه عطفی در تاریخ برگزاری این جشنواره خواند؛ و این دوره را به دلیل نقش تعیین کننده آن در تبیین سیاستگذاری نحوه برگزاری دوره‌های بعدی نقطه عطف تاریخ برگزاری این جشنواره و تعیین کننده دانست.

وی جشنواره ملی حرکت را برآیند فعالیت‌های انجمن‌های علمی خواند و از این رو بر ضرورت بازنگری در فرایند برگزاری جشنواره و نگاه ویژه اداره کل فرهنگی و اجتماعی در افزایش کیفیت برگزاری آن تاکید کرد.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، به گفتگو و تعامل با سازمان‌ها و نهادهای مختلف در زمینه تعامل و جذب همکاری این سازمان‌ها در راستای رویکرد گفتگو محوری جشنواره تاکید کرد. وی همچنین بر ضرورت استفاده از ظرفیت اتحادیه‌های انجمن‌های علمی در این خصوص از طریق اصلاح ساختارهای موجود تاکید کرد.

وی استقبال کم نظیر دانشجویان خارجی در بخش بین الملل جشنواره را از جمله نکات مثبت جشنواره یازدهم ارزیابی کرد و ضمن ابراز امیدواری به منظور رفع موانع مالی، حضور این دانشجویان را در شرایط کنونی و تبلیغات منفی سیاسی ایجاد شده علیه جمهوری اسلامی ایران را فرصت مغتنمی برای افزایش مراوادت ایران با سایر کشورها و شناساندن فرهنگ و تمدن ایران اسلامی به آنها دانست.

مهندس عسکری، ضمن اشاره بر اهمیت و جایگاه ارزشمند اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی در پیشبرد فعالیت‌های علمی و موفقیت انجمن‌های علمی دانشجویی در جشنواره حرکت، بر استفاده بیشتر از ظرفیت‌های این تشکل دانشجویی در دانشگاه‌ها و اصلاح روندهای کنونی تاکید کرد.

در ادامه جلسه دبیران اتحادیه‌های انجمن‌های علمی پیشنهادات و نقطه نظرات خود را در جهت پیشبرد اهداف اتحادیه‌ها و افزایش مشارکت و همکاری این تشکل دانشجویی در جشنواره حرکت مطرح کردند.


نظر شما :