با حضور مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم:

اختتامیه نشست تخصصی کارشناسان نشریات دانشگاه های کشور برگزار شد

۲۹ مهر ۱۳۹۷ | ۰۹:۱۵ کد : ۴۲۲۴۸ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۴۷۰
نشست تخصصی کارشناسان نشریات دانشگاه های کشور که روز چهارشنبه ۲۵ شهریور ماه ۱۳۹۷ آغاز به کار کرده بود، روز پنج شنبه، در محل دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد به کار خود پایان داد.
اختتامیه نشست تخصصی کارشناسان نشریات دانشگاه های کشور برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ محمدهادی عسکری در این نشست گفت: یکی از اهداف نشست هایی که در حوزه فرهنگی برگزار می شود هویت بخشی به کارشناسانی است که در این حوزه فعالیت می کنند. با توجه به اینکه درصد کثیری از فعالیت های فرهنگی در دانشگاه ها به حوزه نشریات مربوط می شود، کارشناسان نشریات دانشگاه های کشور نیاز دارند که از مسائل این حوزه آگاه شوند. هم چنین حضور کارشناسان در این نشست ها باعث می شود تا با طرح های ابتکاری و راهکارهای موثر برای ارتقای فعالیت های نشریات دانشگاهی سایر دانشگاه ها نیز آشنا شوند و تجربه های موفق را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و در خصوص مسائل و مشکلات از همکاران خود در دیگر دانشگاه هاکمک بگیرند تا باهم افزایی بتوانند راه حل های مناسب را پیداکنند.

وی نشست تخصصی کارشناسان نشریات دانشگاهی را موفق ارزیابی کرد و با اشاره به آغاز به کار سامانه جامع نشریات دانشگاهی وزارت علوم تخقیقات و فناوری در این نشست، افزود: با آغاز به کار سامانه جامع نشریات شاهد یک وحدت رویه و انتظام در حوزه نشریات دانشگاهی خواهیم بود و رصد فعالیت های نشریات دانشگاهی در دانشگاه های کشور با سرعت و دقت بیشتری پیگیری می شود.

 

عسکری با اشاره به حضور عضو حقوقدان شورای مرکزی ناظر، روند ارزیابی و بررسی های حقوقی حوزه نشریات برای کارشناسان نشریات دانشگاهی را در جهت رفع ابهامات موجود در قوانین، مطلوب و مفید دانست وی با اشاره به هم اندیشی کارشناسان و ارائه نقطه نظرات ایشان در خصوص برگزاری جشنواره تیتر یازده را از دیگر نتایج این نشست عنوان کرد و افزود: نظرات و پیشنهادات کارشناسان پس از بررسی های لازم در جشنواره امسال به کار گرفته خواهد شد تا جشنواره با کیفیت بهتری برگزار شود.

مدیرکل فرهنگی اجتماعی وزارت علوم اظهار کرد: اکنون نشریات دانشگاهی کشور در سطح مطلوب ی قراردارند و در حهت ارتقای این سطح این نیاز احساس می شود که برای اصحاب نشریات و افراد فعال در این حوزه بستر آموزش های لازم فراهم شود.

وی ادامه داد: در آینده از طریق سامانه مجازی آموزش درس گفتارهایی در اختیار اصحاب نشریات و کارشناسان قرار خواهد گرفت.

عسکری در پایان بیان کرد: به دانشگاه ها پیشنهاد می کنیم جشنواره منطقه ای و درون دانشگاهی نشریات دانشجویی را برگزار کنند. نشریات باید در فضای رقابتی به فعالیت پرداخته و توانمندیها و نقاط ضعف دانشجویان در این حوزه برای آنها مشخص شود و در جهت تقویت و بهبود آنها گام بردارند


نظر شما :