دبیران شورای معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های مناطق ده گانه کشور معرفی شدند

۱۸ مهر ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۳ کد : ۴۱۹۴۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۸۷
مراسم تقدیر از دبیران شورای مدیران مناطق فرهنگی و معارفه دبیران شورای معاونان فرهنگی و اجتماعی مناطق ده گانه کشور برگزار شد.
دبیران شورای معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های مناطق ده گانه کشور معرفی شدند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ دکتر غفاری در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و فعالیت‌های دبیران شورای مدیران فرهنگی و اجتماعی اظهار کرد: تلاش مسئولانی که در صف به انجام خدمت می‌پردازند بسیار بیشتر از مجموعه‌هایی است که در ستاد فعالیت دارند و امیدوارم این زحمات پر ثمر بوده و به نتایج مطلوبی ختم شود.
وی درخصوص دلیل تشکل شورای دبیران مناطق با عضویت معاونان فرهنگی و اجتماعی گفت: این شورا در گذشته در سطح مدیران فرهنگی فعالیت داشت و با بررسی پیشنهادات صورت گرفته از جانب معاونان فرهنگی، برآن شدیم تا این شورا را در سطحی دیگر و با حضور معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های کشور تشکیل دهیم و امیدواریم این تغییر بتواند در حوزه سیاستگذاری مسائل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها اثرات بیشتری داشته باشد.
معاون فرهنگی و اجتماعی با اشاره به نقش تأثیرگذار معاونان فرهنگی و اجتماعی در حل مسائل و مشکلات جامعه خاطر نشان کرد: مسائل دانشگاه جدای از مسائل و مشکلات جامعه نیست، ممکن است برخی این مسائل را نشأت گرفته از دانشگاه بدانند ولی بررسی‌ها و مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که این مسائل در هم تنیده شده است. وی از این رو نقش مسئولان فرهنگی دانشگاه‌ها را در هدایت و رفع مسائل پر اهمیت خواند و به مسئولیت خطیر معاونان در این خصوص اشاره کرد.
دکتر غفاری نشست‌های دبیران شورای معاونان را حلقه‌های اتصال مسئولان فرهنگی با یکدیگر خواند و بیان کرد: برگزاری چنین جلساتی موجب همفکری و تبادل تجربیات شده و در حل مسائل و مشکلات دانشگاه‌ها بسیار اثر گذار خواهد بود.
بر اساس این گزارش، دکتر ایران زاده معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی، دکتر جانعلی زاده معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران، دکتر علی جو معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ارومیه، دکتر بهرامی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه اراک، دکتر شیرخانی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ایلام، حجت الاسلام والمسلمین دکتر شانظری معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه اصفهان، دکتر واعظی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه شیراز، دکتر بلاغت معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه سیستان و بلوچستان، دکتر طاهری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد و دکتر هوشمند معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز به ترتیب مناطق یک تا ده به عنوان دبیرشورای هماهنگی معاونان فرهنگی و اجتماعی منطقه منصوب شدند. دبیرخانه شورای هماهنگی هر منطقه در این دانشگاه‌ها مستقر می‌شود.
همچنین در این مراسم از خدمات ارزشمند دبیران سابق شورای مدیران فرهنگی تقدیر و تشکر شد.


نظر شما :