• ENGLISH
  • سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
  • آ + آ -

در راستای تاکید بر همکاری های مشترک:

جسله مشترک معاونت فرهنگی و اجتماعی با معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد

تعداد بازدید:۲۹۵
جسله مشترک معاونت فرهنگی با معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضورمعاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون و مدیرکل فرهنگی و اجتماعی، رئیس اداره فعالیتهای دینی و قرآنی و برخی از کارشناسان دفتر معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برگزار شد.
جسله مشترک معاونت فرهنگی و اجتماعی با معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ دکتر غفاری: دکتر غفاری، از جشنواره قرآن و عترت دانشجویان به عنوان یکی از بادوام ترین و پرمخاطب‌ترین جشنواره‌های دانشگاهی کشور نام برد که در سطوح دانشگاهی، منطقه ای، سراسری، ملی برگزار می شود

وی همچنین از جشنواره قرآن و عترت اساتید به عنوان یکی دیگر از فعالیت های قرآنی در معاونت فرهنگی نام برد و از برگزاری جشنواره کارکنان در سال آینده خبر داد و بر ارتباط و پیوند بین برنامه های قرآنی و مباحث آموزشی و فعال کردن بیشتر دانشگاهها در زمینه نمایشگاه قرآن و فعالیت های دینی و قرآنی تاکید کرد.

 

معاون فرهنگی و اجتماعی همچنین از تشکیل کمیسیون توسعه فعالیت های قرآنی خبر داد و افزود: و ماموریت معاونت فرهنگی و اجتماعی در برنامه‌های قرآنی، را از جمله فعالیتهای تبلیغی و ترویجی دانست.

دکتر فقهی زاده، به وجود نقطه اتصال در برنامه های معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اشاره کرد و خواستار مشارکت جدی‌تر و حضور پرشورتر دانشگاهیان ونقش برجسته دانشگاه در نمایشگاه قران کریم در ماه مبارک رمضان شد.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ از جشنواره پایان نامه‌های قرآنی و جشنواره غدیر به عنوان بستر مناسب به منظور اجرای برنامه های مشترک بین دو دستگاه نام برد. وی افزود: باتوجه به ماهیت کار وزارت ارشاد که در حوزه تبلیغی و ترویجی است، فعالیت های علمی و پژوهشی می طلبد که در وزارت علوم انجام گیرد، در ادامه وی خواستار امضای تفاهم نامه در زمینه فعالیت های مشترک شدند.

در این جلسه مهندس عسکری، گزارشی از روند فعالیتهای دینی و قرآنی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و ب رگزاری سی و سومین جشنواره ملی قرآن و عترت به میزبانی وزارت علوم در آبان ماه سال جاری در مشهد مقدس ارائه و به همکاریهای مشترک بین دو دستگاه از جمله نمایشگاه قرآن در ماه مبارک رمضان اشاره کرد.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی همچنین از ابلاغ دستور العمل سی و چهارمین دوره جشنواره قرآن و عترت در مهر ماه به دانشگاهها خبر داد.

در ادامه مهندس عسکری به ایجاد دبیرخانه هئیت اندیشه‌ورز دینی و قرآنی در معاونت فرهنگی و اجتماعی اشاره و بر تعامل بیشتر دستگاهها در این زمینه تاکید کرد.


نظر شما :