• ENGLISH
  • سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
  • آ + آ -

مراسم بزرگداشت شهید امید حسینی در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد

۱۰ مهر ۱۳۹۷ | ۱۳:۳۶ کد : ۴۱۷۵۵ اخبار دانشگاه اخبار منتخب دانشگاه
تعداد بازدید:۱۹۴
مراسم یادبود و بزرگداشت شهید امید حسینی دانشجوی فارغ‌التحصیل دانشگاه شهید چمران اهواز، ظهر امروز دهم مهرماه در دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر برگزار شد.
مراسم بزرگداشت شهید امید حسینی در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه شهید چمران اهواز، این مراسم با حضور خانواده این شهید، ریاست دانشگاه شهید چمران، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، رئیس دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر، مدیران ستادی دانشگاه و جمع زیادی از دانشجویان در سالن سمینار دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محسن شفیعی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بیان کرد: حضور در این جمع برای ما توأم با حسی دوگانه است؛ امروز از سویی شریک غم خانواده معزز حسینی هستیم که فرزند جوان خود را در حادثه تروریستی اخیر از دست داده و داغدارند. از سوی دیگر، حس غرور و مباهات داریم؛ چراکه این شهید جوان در اوج افتخار، با سربلندی و در لباس خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی به فیض شهادت نائل شد.

وی ادامه داد: مقام شهدا به گونه ایست که نه تنها خود شهدا عزیز هستند، بلکه پدر و مادر و اطرافیان آنان نیز عزت دوچندان می یابند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه خاطرنشان کرد: حادثه وقیحانه تروریستی ۳۱ شهریورماه امسال، بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب، یک مصاف و نبرد جوانمردانه و دوطرفه نبود، بلکه یک اقدام بزدلانه بود؛ زیرا حمله به عده ای که سلاحی برای دفاع ندارند نمایانگر قدرت نظامی نیست.

حجت الاسلام و المسلمین شفیعی با اشاره به رشادت ها و ویژگی های زرمندگان و شهدای دوران جنگ تحمیلی، بیان کرد: جوانان رزمنده ما در هشت سال دفاع مقدس، ۲ ویژگی شاخص داشتند؛ نخست اینکه با دست خالی به مصاف دشمن رفتند، دیگر اینکه شهدای ما هرگز نترسیدند و خوف در دل آنان جایی نداشت.

وی اظهار کرد: در گفتگویی که پیش از این مراسم با پدر بزرگوار شهید حسینی داشتم، ایشان سخنی را از فرزند شهیدشان نقل کردند که در شب تاسوعای امسال، امید گفته بود "من عاشق شهادتم" و اکنون می بینیم که چقدر فاصله این آرزو تا محقق شدنش، کوتاه بود و این جوان امروز مایه فخر و مباهات دانشگاه شهید چمران و خانواده خود شده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید محسن شفیعی افزود: ان‌شاءالله خون های مظلوم شهدای این حادثه همان گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند "گوشمالی سختی به عاملان آن خواهیم داد"، دامان این جنایتکاران را بگیرد.

در ادامه این مراسم، دکتر چینی پرداز رییس دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر، ضمن تشکر از حضور خانواده شهید حسینی و تعداد زیادی از دانشجویان در این مراسم، گفت: امروز نه تنها دانشکده علوم ریاضی بلکه تمام انسانیت، عزادار و داغدار این اقدام وقیحانه است.

رییس دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر خاطرنشان کرد: با وجود اینکه تروریسم در انسانیت جایگاهی ندارد و با مطالعه تاریخ می بینیم که این حرکت حتی از زمان صدر اسلام به شدت نهی شده، ولی متاسفانه پدیده تروریسم در سال های اخیر وجهه‌ی زشت تری را از خود نمایان کرده و تروریست ها تمام اقشار و سنین اعم از کودک و پیر و جوان را مورد هدف و حمله قرار می دهند.

دکتر چینی ساز با اشاره به مشاهده پرونده تحصیلی شهید امید حسینی، بیان داشت: پس از ملاحظه پرونده تحصیلی این جوان عزیز، از خود می پرسیدم آیا این ما اساتید دانشکده بودیم که به او درس علوم ریاضی می دادیم یا اوست که اکنون به ما درس بزرگ شهادت و شجاعت داده است؟

بنا به این گزارش، در پایان مراسم از سوی دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر دانشگاه شهید چمران به رسم یادبود و احترام، یک جلد قرآن مجید به پدر شهید امید حسینی اهدا شد.

گفتنی است، امید حسینی متولد دوم فروردین‌ماه سال ۱۳۷۲ و دانش‌آموخته رشته آمار در سال ۱۳۹۵ از دانشکده علوم ریاضی دانشگاه شهید چمران اهواز بود که طی حادثه تروریستی ۳۱ شهریورماه امسال، حین رژه نظامی در نخستین روز از هفته گرامیداشت دفاع مقدس، در لباس مقدس سربازی به درجه رفیع شهادت نائل شد.

سمانه کیامنش / ‏‬ دانشگاه شهید چمران اهواز


( ۲ )

نظر شما :