مهندس عسکری خبر داد:

ایجاد فضای گفتگو و حضور صنعت دو رویکرد اصلی جشنواره یازدهم حرکت

۲۲ شهریور ۱۳۹۷ | ۲۳:۳۳ کد : ۴۱۳۹۳ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۳۹
مهندس عسکری در نشست هم اندیشی کارشناسان انجمن های علمی گفت: در جشنواره حرکت امسال دو رویکرد را به صورت جدی دنبال می کنیم و آن ایجاد فضای گفتگو وگفتگو محور بودن جشنواره است و دیگری به دنبال فراهم کردن زمینه حضور جدی بخش صنعت در جشنواره هستیم.
ایجاد فضای گفتگو و حضور صنعت دو رویکرد اصلی جشنواره یازدهم حرکت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ محمد هادی عسکری در اختتامیه نشست کارشناسان انجمن‌های علمی دانشگاه‌های سراسر کشور ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و تشکر از میزبانی شایسته دانشگاه بوعلی سینا اظهار کرد: امروز به دلیل شرایط خاص کشور، از دانشگاه انتظار می‌رود به رسالت تاریخی خود عمل نماید. بخشی از این رسالت در حوزه‌ای است که شما کارشناسان دانشگاه هامشغول به کار هستید.بدون تردید تعامل سازنده بدنه کارشناسی دانشگاه با دانشجویان درایجاد امید واعتماد اجتماعی درجامعه مؤثر است.

وی ادامه داد: بیست سال فعالیت مؤثر انجمن‌های علمی دانشجویی دردانشگاه ها ودستاوردهای فعالیت‌های فرهنگی واجتماعی مایه مباهات دانشگاه ودانشگاهیان است. اما نیاز به ساختارهایی داریم که بتواند به صورت مؤثر این کنش‌ها وکنشگران را مورد رصد وارزیابی قرار داده و با طراحی یک شبکه نوین، خروجی‌های انجمن‌های علمی دانشجویی را ساماندهی کرده و امروز این کنشگران بتوانند برای خود و جامعه تولید ارزش کنند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی جشنواره حرکت را عصاره فضائل انجمن‌های علمی دانشجویی خواند و خاطر نشان کرد: هم اکنون ده دوره از این جشنواره برگزار شده است و ما تعمد داریم جشنواره یازدهم را حرکت ۱۰+۱ بخوانیم چرا که معتقد هستیم بعد از ده سال باید در ساختار و کارکردهای انجمن‌های علمی دانشجوبی و به تبع آن جشنواره حرکت، هم راستا با تغییرات والزام های محیط پیرامونی دانشگاه تغییراتی صورت گیرد.
وی در این خصوص گفت: به دنبال این هستیم که از رقابت‌های غیر سودمندی که قطب سازی های کاذب در بین دانشجویان وکنشگران فعال فرهنگی واجتماعی دردانشگاه ها ایجاد می‌کند و روان دانشجویان و کارشناسان را درگیر و آزرده خاطر می‌کند، بکاهیم
محمد هادی عسکری با اشاره به اینکه جشنواره حرکت تمرین نقش آفرینی به وسیله دانشجویان برای ایفای نقش فردای دانش آموختگی است افزود: در جشنواره حرکت امسال دو رویکرد را به صورت جدی دنبال می‌کنیم و آن ایجاد فضای گفتگو وگفت وگو محور بودن جشنواره است و دیگری به دنبال فراهم کردن زمینه حضور جدی بخش صنعت در جشنواره هستیم.
وی با تاکید بر ضرورت توجه به بخش بین الملل جشنواره گفت: امیدواریم با تمهیدات به عمل آمده شاهد حضور دانشجویان وگروه های دانشجویی از دانشگاه‌های کشورهای مختلف درجشنواره یازدهم باشیم.

مهندس عسکری خاطر نشان کرد: دانشگاه امروز باید دانشگاه مؤثر باشد و در حل مسائل کشور تأثیر گذار باشد از اینرو به دنبال تشکیل میزهای صنعت در جشنواره از طریق ارتباط با سایر وزارتخانه‌ها هستیم. وی مزیت این اقدام را بررسی و ارائه راهکار توسط دانشجویان وگروه های آموزشی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در خصوص مسائل موجود در این سازمانها از طریق طرح در فضای جشنواره دانست وافزود: این فرایند به طور قطع ارتباط دانشگاه وصنعت را برقرار می‌کند.
مدیرکل فرهنگی واجتماعی وزارت علوم با اشاره به ظرفیت انجمن‌های علمی دانشجویی علوم انسانی وهنر ولزوم تقویت آنها دردانشگاه ها گفت: به دنبال آن هستیم که درساختار انجمن‌های علمی دانشجویی در اداره کل، بخشی را برای پیگیری برنامه‌های این انجمن‌ها تأسیس کنیم.
وی در پایان خطاب به کارشناسان گفت: بر اساس آموزه‌های دینی وماموریت های سازمانی لازم است درفراهم آوردن وخلق فضای با نشاط ومشارکت محور در دانشگاه تلاش نمائید تا دانشجویان بتوانند در کنار شما وبا تکیه برعنصر خلاقیت وتلاش علمی وفرهنگی در توسعه و اعتلای کشور نقش آفرین باشند.


نظر شما :