مراسم افتتاحیه نشست کارشناسان انجمن های علمی دانشجویی برگزار شد

۱۹ شهریور ۱۳۹۷ | ۲۳:۲۸ کد : ۴۱۳۳۰ اخبار برگزیده اخبار ستادی اداره فعالیت های فرهنگی
تعداد بازدید:۲۱۳۶
نشست کارشناسان انجمن علمی دانشجویی دانشگاه های کشور عصر امروز در دانشگاه بوعلی سینا همدان آغاز به کار کرد.
مراسم افتتاحیه نشست کارشناسان انجمن های علمی دانشجویی برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ دکتر عروتی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بوعلی سینا همدان در این مراسم گفت: انجمن های علمی با انتظارات و توقعات کم و بازدهی زیاد در دانشگاه فعالیت کرده و جز کم حاشیه ترین مجموعه های فعال در دانشگاه هستند.

دکتر عروتی اظهار کرد: سالانه بیش از ۵۰۰ عنوان فعالیت در انجمن های علمی دانشگاه بوعلی سینا رقم میخورد که از شاخص ترین آنها میتوان به طرح “کارستان” اشاره کرد.

وی تربیت و ترویج اخلاق علمی، تقویت روحیه و بنیه علمی دانشجویان مستعد و توانمند، ارتقای روحیه فعالیت های جمعی و بهره مندی از توانمندی و خلاقیت دانشجویان در تحقیق و پژوهش و نهضت تولید علم و جنبش نرم افزاری را از جمله رسالت های انجمن های علمی دانست و بر کمک و حمایت دانشگاه در تحقق این امر تاکید کرد.

معاون فرهنگی دانشگاه بوعلی سینا برگزاری این نشست ها را امری ضروری خواند و.افزود: این جلسات فرصتی برای تبادل تجربیات، آسیب شناسی فعالیت ها و ایجاد هماهنگی های نسبی در رویه ها و عملکرد ها خواهد بود.

 

 

در ادامه مراسم، مصطفی کرمی با اشاره به تاکید معاونان فرهنگی بر توسعه و تقویت فعالیت های انجمن های علمی دانشجویی به عنوان نیروی محرکه توسعه کشور در راستای فعالیت ها و ماموریت های دانشگاه در بیانیه پایانی نشست معاونان فرهنگی و اجتماعی گفت: این مساله نشان از پشتیبانی و حمایت مسوولان از انجمن های علمی به عنوان یک ظرفیت خوب و قابل توجه است.

وی هدف از برگزاری نشست را آموزش، مسئله شناسی و ارائه راهکار و تاثیر در تصمیم گیری در حوزه سیاستگذاری دانست.

رییس اداره فعالیت های فرهنگی اداره کل فرهنگی وزارت علوم با ذکر این نکته که محیط اجتماعی چه در سطح ملی و چه در سطح بین المللی به شدت در حال تغییر و تحول است خاطر نشان کرد: این تغییر و تحول ما را نیازمند می کند که از طریق آموزش های لازم با این تحولات همگام بوده تا از دچار شدن به ناکارآمدی فردی و سازمانی جلوگیری شود.

وی افزود: دانشگاه مرکز تحول است و اگر دانشگاه نتواند این نقش را در جامعه ایفا کند جامعه دچار عقب ماندگی عدم توسعه و مصرف گرایی خواهد شد.از اینرو لازم است دانشگاه را تقویت کنیم تا بتواند پیشرو و پیشتاز در توسعه باشد و این امر ممکن نخواهد بود مگر اینکه همه ما با حس مسیولیت اجتماعی برای این امر تلاش کنیم. وی خاطر نشان کرد: انجمن های علمی از طریق ظرفیت های خود در ارتباط با صنعت تولید علم یادگیری مهارتها و در حوزه های ترویجی و آموزشی می توانند در تحقق این امر موثر باشند.

گفتنی است نشست سراسری کارشناسان انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه های کشور عصر امروز آغاز و تا روز چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

برگزاری کارگاه های آموزشی، کارگروه های تخصصی، نشست هم اندیشی با حضور مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و ارائه تجربیات موفق دانشگاه ها توسط کارشناسان از جمله برنامه های این نشست خواهد بود.


( ۱ )

نظر شما :