نشست هم اندیشی دبیران شبکه ملی جامعه و دانشگاه برگزار شد

۰۵ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۶:۴۵ کد : ۴۱۰۳۳ اخبار برگزیده اخبار ستادی شبکه ملی جامعه و دانشگاه
تعداد بازدید:۶۷۶
نخستین نشست هم اندیشی دبیران شبکه ملی جامعه و دانشگاه صبح امروز با حضور دکتر حسام الدین آشنا، مشاور رئیس جمهور و رئیس مرکز بررسی های استراتژیک، دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی دبیر شبکه ملی جامعه و دانشگاه، مهندس عسکری، مدیرکل فرهنگی وزارت علوم و رئیس دبیرخانه مرکزی شبکه برگزار شد.
نشست هم اندیشی دبیران شبکه ملی جامعه و دانشگاه برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی واجتماعی وزارت علوم؛ در این نشست که صبح امروز که در مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار شد، محمد هادی عسکری، با اشاره به تجدید نظر صورت گرفته در ساختار پیشین شبکه از تدوین آیین نامه اجرایی شبکه و امضای آن توسط وزیر علوم و شکل گیری ارکان آن خبر داد و ابراز امیدواری کرد که دبیرخانه بتواند با تعامل سازنده در استانها منویات مورد نظر شبکه و دستگاه هایی که نسبت به تشکیل شبکه تفاهم نمودند را دنبال نماید.

رئیس دبیرخانه مرکزی شبکه ملی جامعه و دانشگاه افزود: دانشگاه در همه کشور ها منشاء تحولات و محلی برای طرح، تدوین و تفسیر مسائل اجتماعی و ارائه راهکار به مجموعه های اجرایی بوده است. وی با اشاره به سابقه طولانی دانشگاه در ایران و نقش برجسته آن در مهمترین مسائل کشور گفت: ملموس ترین نقش دانشگاه در تاریخ ایران حضور موثر دانشگاهیان در انقلاب اسلامی است. دانشگاهیان به عنوان عناصر برجسته سیاسی و اجتماعی در پیروزی، تثبیت و نهادسازی بعد از انقلاب و تامین نیروی انسانی برای اداره و فرماندهی جنگ و سازندگی بعد از آن مشارکت فعال داشته اند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی با اشاره به گسترش کمی آموزش عالی و به حاشیه رفتن نقش دانشگاه در حل مسائل اجتماعی ابراز امیدواری کرد که مدل پویا و چابک شبکه ملی جامعه و دانشگاه می تواند محلی برای اجماع اندیشمندان و نخبگان سازمان های مردم نهاد استان ها برای رصد مشکلات و در نهایت حل مشکلات پیش رو باشد.

در ادامه جلسه اعضای دبیرخانه موارد و مسائل و چالش های موجود را مطرح نمودند. پس از آن دبیران شبکه به بحث و ارائه نکته نظرات خود پرداختند.

لازم به ذکر است این نشست قرار است به مدت دو روز در مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار شود که روز نخست آن امروز با حضور مسئولان و صاحب نظران و همچنین دبیران استانی شبکه برگزار شد.


نظر شما :