معاون فرهنگی و اجتماعی:

ماموریت موزه ها حفظ تاریخ کشور است

۲۲ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۷ کد : ۴۰۸۰۸ اخبار برگزیده رویدادهای مهم اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۳۹
معاون فرهنگی و اجتماعی تحقیقات و فناوری در بازدید از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اظهار داشت: کار ویژه موزه‌ها حفظ تاریخ کشور بوده و امکان بازخوانی وقایع پیشین را فراهم می سازند.
ماموریت موزه ها حفظ تاریخ کشور است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ دکتر غفاری ضمن تشکر از بانیان، موسسان و دست‌اندرکاران موزه انقلاب‌اسلامی و دفاع‌مقدس گفت: وقایع و رخدادهای بزرگ تاریخی، عقبه‌ی به نسبت وسیع و گسترده‌ای داشته و به تبع آن اثرات و تاثیرات بزرگی هم دارند. این رویدادها در تاریخ از نوع وقایع ماندگار و اثر‌بخش هستند و به طور کلی تاریخ با آنها تعریف می شود. وی در ادامه افزود: در واکاوی تاریخ معاصر هرگز نمی توان رخداد بزرگی مانند جنگ‌تحمیلی، دوران دفاع‌مقدس و قبل از آن، دوره‌ی انقلاب‌اسلامی را نادیده گرفت چرا که تاریخ ما غیر از این نیست. بازکاوی این تاریخ و انتقال دستاوردها و وقایعی که در آن دوره‌ی تاریخی اتفاق افتادند و بازتاب آن برای نسل جدیدی که تجربه آن واقعه‌ی تاریخی را نداشته بسیار مهم است. وی همچنین اظهار داشت: کار ویژه موزه‌ها حفظ تاریخ کشور بوده و امکان بازخوانی وقایع پیشین را فراهم می سازند. از این رو مجموعه‏ای که در اینجا فراهم شده قطعاتی از این تاریخ را به خوبی به نمایش گذاشته، حفظ کرده و خواهد کرد. این برای افرادی که آن دوره را تجربه کرده اند به نوعی یادآوری خاطرات و سفر به آن دوره ی تاریخی بوده و از به فراموشی سپرده شدن آن دوران جلوگیری می کند.

وی در ادامه اظهار داشت: بخش هایی از جنگ که خودم حضور مستقیم داشتم به‌ویژه بخش‌هایی که مربوط به عملیات‌ها مخصوصاً عملیات خیبر و اواخر دوره‌ی جنگ بود برای من ملموس‌تر و جذاب‌تر بود. معاون فرهنگی و اجتماعی در پایان بر تقویت نگاه همه جانبه‌نگر به‌ویژه نسبت به همه نیروهایی که در دوران دفاع‌مقدس ایفای نقش کردند تاکید کرد.

در پایان نیز تفاهمنامه ای مابین معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و موزه انقلاب‌اسلامی و دفاع‌مقدس امضا شد.

 


نظر شما :