معاون فرهنگی و اجتماعی:

جشنواره ملی حرکت محصول پویایی انجمن ها و اتحادیه های علمی دانشجویی است

۲۲ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۰:۵۲ کد : ۴۰۷۸۵ اخبار برگزیده رویدادهای مهم اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۶۱
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در نخستین جلسه شورای سیاستگذاری یازدهمین جشنوار ملی حرکت با بیان این نکته که جشنواره ملی حرکت محصول پویایی انجمن ها و اتحادیه های علمی دانشجویی است، توسعه، تقویت و روزآمدی آن را از جمله سیاست های معاونت فرهنگی و اجتماعی خواند که نیازمند همراهی و همکاری دانشگاه های کشور است.
جشنواره ملی حرکت محصول پویایی انجمن ها و اتحادیه های علمی دانشجویی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ نخستین جلسه شورای سیاستگذاری یازدهمین جشنوار ملی حرکت با حضور دکتر غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، و دکتر شانظری معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه اصفهان و رئیس و سایر اعضای شورا در محل دفتر معاونت فرهنگی وزارت علوم برگزار شد.

در این جلسه دکتر غفاری، انجمن های علمی دانشجویی را وسیع ترین تشکل دانشجویی در دانشگاه ها خواند و انجمن های علمی را به دلیل فعالیت های علمی متعدد نیازمند حمایت بیشتر دانست. وی با بیان این نکته که جشنواره ملی حرکت محصول پویایی انجمن ها و اتحادیه های علمی دانشجویی است، توسعه، تقویت و روزآمدی آن را از جمله سیاست های معاونت فرهنگی و اجتماعی خواند که نیازمند همراهی و همکاری دانشگاه های کشور است. معاون فرهنگی و اجتماعی در ادامه گفت دانشجویان و دانشگاه هایی که در بخش های مختلف جشنواره حضور دارند، شرایط و دغدغه های متفاوت داشته و لازم است در برنامه ریزی و برگزاری جشنواره حرکت این شرایط در نظر گرفته شود.

دکتر غفاری همچنین با اشاره به لزوم بهره گیری از تجارب دوره های پیشین جشنواره اظهار داشت: استفاده از تجارب دوره های پیشین موجب برگزاری جشنواره پیش رو با کمترین کاستی و بیشترین دستاورد خواهد شد. وی با تاکید بر ظرفیت های قابل توجه و توانمندی های مدیریتی دانشگاه اصفهان نسبت به برگزاری موفق این دوره از جشنواره و میزبانی بسیار خوب این دانشگاه ابراز امیدواری کرد.

در ادامه این جلسه دکتر شانظری، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه اصفهان، با اشاره به اهمیت و ضرورت تقویت پیوند دانشگاه و جامعه، اظهار داشت: در شرایط کنونی دانشگاه باید نقش آفرین موثر و موتور محرکه در پیشبرد توسعه کشور به ویژه در ابعاد علمی و اجتماعی و فرهنگی باشد. وی انجمن های علمی را ظرفیتی توانمند و دارای قابلیت و توانایی برای تعمیق پیوند دانشگاه و جامعه خواند و افزود: با فعال کردن این ظرفیت و فراهم کردن امکان طرح ایده های دانشجویان در جامعه و صنعت می توان به تعمیق این فضا کمک کرد.

در ادامه این جلسه مهندس عسکری، مدیر کل فرهنگی و اجتماعی و رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره، با تشریح ابعاد مختلف جشنواره، پویایی جشنواره و رسیدن به وضعیت مطلوب را در گرو همکاری بخش های مختلف اقتصادی و فرهنگی، همراهی دانشگاه ها و اراده ای برای تغییر وضعیت خواند. وی سپس اشاره داشت از همین منظر در این دوره از جشنواره به طور ویژه بخش بین الملل و بخش ارتباط جامعه و دانشگاه مورد توجه قرار گرفته است. وی با تاکید بر شناسایی ظرفیت های همکاری در برگزاری جشنواره ها اظهار کرد: باتوجه به اینکه شبکه ملی جامعه و دانشگاه در استان های مختلف حضور موثر داشته و گزارش های مسئله شناسی مطلوبی تهیه و ارائه نموده است، در ارزیابی ها به این نتیجه رسیدیم که این شبکه می تواند در انتقال مشکلات استانها به دانشجویان انجمن های علمی کمک نماید و درصدد هستیم از ظرفیت شبکه در برگزاری جشنواره حرکت استفاده نماییم. در ادامه این جلسه دکتر رضایی، مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه اصفهان، ضمن تشریح اقدامات انجام شده در دانشگاه اصفهان به عنوان میزبان جشنواره، اظهار داشت دانشگاه اصفهان در تلاش است که در بخش های مختلف جشنواره ظرفیت های اقتصادی، صنعتی و فرهنگی استان را به کمک بگیرد و در این راستا اقداماتی جدی صورت گرفته است.

در ادامه این جلسه دبیرخانه مرکزی جشنواره گزارشی از بخش رقابتی و وضعیت آثار رسیده و همچنین روند پایش آثار و داوری جشنواره ارائه کرد و همچنین دبیران بخش های مختلف جشنواره گزارش هایی از فعالیت های انجام شده را به شورا ارائه دادند.

 

کلید واژه ها: معاونت فرهنگی و اجتماعی جشنواره ملی حرکت دانشگاه اصفهان


( ۱ )

نظر شما :