• ENGLISH
  • دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷
  • آ + آ -

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی:

حرکت به سمت تحقق دانشگاه کار آفرین، پیش نیاز حل بیکاری در بین جوانان است

۰۳ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۴:۵۲ کد : ۴۰۴۴۷ اخبار برگزیده رویدادهای مهم اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۳۳
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی در نشست هم اندیشی با فعالان فرهنگی دانشگاه فردوسی مشهد، گفت: پیش نیاز حل بیکاری، توجه ویژه به دانشگاه های کارآفرین و حرکت به سمت تحقق دانشگاه کارآفرین است.
حرکت به سمت تحقق دانشگاه کار آفرین، پیش نیاز حل بیکاری در بین جوانان است

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه فردوسی مشهد؛ مهندس محمدهادی عسکری، ضمن عرض تبریک ایام دهه کرامت و ولادت امام رضا (ع) به ویژگی ها و کارنامه مثبت دانشگاه فردوسی مشهد در عرصه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد و اظهار داشت: فعالان فرهنگی دانشگاه فردوسی همیشه جزء نخبگان فرهنگی در سطح کشور بوده و زیرساختهای مناسبی در دانشگاه فردوسی مشهد برای برگزاری فعالیت های فرهنگی و برگزاری همایش ها و جشنواره های ملی وجود دارد.

وی با اشاره به اهمیت آموزش کارشناسان فرهنگی و دانشجویان، بر برگزاری دوره های آموزشی حضور و مجازی و نشست های ویژه کارشناسان فرهنگی همچنین برگزاری کارگاههای ویژه دانشجویان، ذیل جشنواره های کشوری مانند رویش و حرکت، تاکید کرد.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی با اشاره به بحث اشتغال در بین جوانان که در حال حاضر به دغدغه اصلی جامعه و خانواده ها تبدیل شده است اظهار داشت: بهترین راه و پیش نیاز حل بیکاری، توجه ویژه به دانشگاه های کارآفرین و حرکت به سمت تحقق دانشگاه کارآفرین است.

وی همچنین در ادامه سخنان خود از ایجاد گفتمان جدید بین معاونت فرهنگی و سازمان دانشجویان وزارت علوم برای ارتقای فضای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها خبر داد و بر ایجاد زمینه برای تولید ارزش برای دانشجویان تاکید کرد.

بازخوانی مجدد آیین نامه شورای هماهنگی فعالیت های فرهنگی استان ها، تقویت فعالیت های قرآنی در دانشگاه ها و استفاده از ظرفیت هفته قرآن در دانشگاه ها و تشکیل شورای هماهنگی فعالیت های قرآنی اداره کل فرهنگی، بررسی مشکلات آیین نامه انتخابات انجمن های علمی و جشنواره ملی حرکت، حمایت از برگزاری جشنواره های ملی در دانشگاه ها، برگزاری اجلاس نمایندگان وزیر در هیات نظارت و معاونان فرهنگی دانشگاه ها و توسعه فضای آزاداندیشی و گفتگو در دانشگاه ها، بازخوانی آیین نامه ها برای رفع مشکلات و ابهامات موجود، طراحی و برنامه ریزی برای استقرار سامانه جامع نشریات دانشجویی در سطح وزارت علوم، از دیگر مسائلی بود که از طرف مدیر کل فرهنگی وزارت علوم، بر اجرای آن تاکید شد.

دکتر منصور معتمدی مدیر فرهنگی دانشگاه فردوسی مشهد حضور مدیرکل فرهنگی وزارت در دانشگاه فردوسی مشهد و گفتگو و تعامل با فعالان فرهنگی دانشگاه را بسیار مثبت ارزیابی و بر نقش و تاثیر این نشست ها، در حل مسائل و رفع چالش های موجود در حوزه فرهنگی دانشگاه ها تاکید کرد.
وی همچنین با برشمردن دستاوردهای ارزشمند مدیریت فرهنگی دانشگاه فردوسی مشهد در حوزه های مختلف از آمادگی این بخش به منظور همکاری های مشترک خبر داد.

در ادامه دکتر جعفرپور رئیس اداره فعالیت های قرآنی اداره کل فرهنگی وزارت علوم؛ از میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد برای برگزاری مرحله ملی سی و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های کشور که یکی از بزرگترین رویدادهای قرآنی کشور می باشد خبر داد.

در ادامه کارشناسان فرهنگی دانشگاه و دبیران تشکل های اسلامی، انجمن های علمی و کانون های فرهنگی دانشگاه در بخش های مختلف نقطه نظرات خود را در مورد مسائل فرهنگی دانشگاه بیان کردند. / ناصر برفرازی


۱ رای

نظر شما :