اعلام منابع مرحله سراسری دومین جشنواره قرآن و عترت اساتید

۳۱ تیر ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۶ کد : ۴۰۳۳۵ اخبار برگزیده رویدادهای مهم اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۶۹۵
اداره فعالیت های دینی و قرآنی معاونت فرهنگی وزارت علوم، منابع مرحله سراسری دومین جشنواره قرآن و عترت اساتید را اعلام کرد.
اعلام منابع مرحله سراسری دومین جشنواره قرآن و عترت اساتید

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی، منابع مرحله سراسری دومین جشنواره قرآن و عترت اساتید به شرح زیر است:

ردیف

رشته

مراحل برگزاری جشنواره و منابع آزمون

مرحله سراسری

۱

آشنایی با

مفاهیم نهج‌البلاغه

متن، ترجمه و شرح نامه‌های ۱ تا پایان نامه ۲۵ نهج‌البلاغه (بر اساس مجموعه پیام امام امیر‌المومنین اثر حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی و همکاران، جلد نهم از ابتدا تا صفحه ۲۹۵)، نشر امام علی ابن ابیطالب (ع)

 

۲

آشنایی با

ترجمه و تفسیر قرآن

کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم، اثر حضرت آیت‌الله العظمی جوادی آملی، جلد یازدهم، مراحل اخلاق، از ابتدای بخش یکم تا انتهای فصل هفتم، مبحث خلوت، صفحه ۲۷۰ نشر اسراء

 

۳

آشنایی با سیره معصومین (ع)

کتاب انسان ۲۵۰ ساله (بیانات مقام معظم رهبری) از ابتدا تا انتهای فصل دهم صفحه ۲۵۰، نشر صهبا

 

 

دریافت فایل منابع:

کتاب انسان ۲۵۰ ساله

کتاب پیام امام امیر‌المومنین (ع)

 


( ۱ )

نظر شما :

مریم زیدوندی ۳۱ تیر ۱۳۹۷ | ۱۸:۲۷
بسمه تعالی باسلام براساس کدام قوانین ومقررات استاد می تواند هرطور که میل وسلیقه اش است بی هیچ قانونی بی هیچ منطقی بی هیچ علمی بی هیچ پاسخگویی یا کوچکترین تعهدی یا مسوولیتی برای دانشجو تصمیم گیری وعمل ورفتار وگفتار نماید و هرزمان میل وسلیقه اش است یا هر زمان که دانشجو اعتراض یا شکایت کرد دانشجو را از تحصیل محروم یا اخراج کند ؟؟!! وهر میزان که میل وسلیقه شان است دانشجو را مورد اذیت و آزار قرا ر بدهند وهر زمان که دلشان خواست دانشجو را اخراج کنند !!من یک دانشجو بوده ام گناه کرده ام دانشجوی دانشگاه شهید چمران واساتید آن شده ام ؟؟ من به این دانشگاه نیامدم تا چند عقده ای وبیمار مردم آزار به دلایل بهانه ها وتوجیهاتی که با هیچ عقلی با هیچ منطقی با هیچ قانونی باهیچ علمی سازگار نیست هرمیزان که دلشان خواست اذیت وآزار کنند وهرزمان دلشان خواست از تحصیل محروم کنند وهر زمان اعتراض یا شکایت کردم اخراج کنند !!! من به این دانشگاه نیامدم تا مدتها درگیر حاشیه هایی بشوم که به دانشجو هیچ ربطی نداشته است !! من از زمانیکه در آزمون دکتری دانشگاه شهید چمران شرکت کردم تا زمانیکه پس از پنج سال محروم از تحصیل گردیدم به هیچ چیز به هیچ یک از مراحل تحصیلی وبه هیچ یک از اساتید اعتماد نداشته ام ! دراینجا قبول شدن درمقطع دکتری ادامه ی تحصیل درمقطع دکتری فارغ التحصیل شدن در مقطع دکتری مشروط به سواستفاده علمی و غیرعلمی از دانشجو یا ارتباط وآشنایی قبل از آزمون یا داشتن نسبت خانوادگی با اساتید بوده است !! گناه کرده ام دانشجوی این دانشگاه شده ام ؟؟؟ تعمدی یک دانشجو را اذیت وازار می کنند واز تحصیل محروم می کنند تا فامیل و اشنای خودرا پذیرش و فارغ التحصیل کنند واساتید نیز بایکدیگر تسویه حساب کنند !! وهرزمان که دانشجو اعتراض یا شکایت کردنیز اخراجش می کنند !!! باعرض معذرت مگر جنگل است یا اردوگاه اسرای جنگی دشمن است ؟؟؟ مقام معظم رهبری خطاب به مسوولین : مشروعیت من و شما وابسته به مبارزه با فساد، تبعیض و نیز عدالت‏خواهی است. این، پایه مشروعیت ماست. اگر ما دنبال عدالت نباشیم، حقیقتاً من که این‏جا نشسته‏ام، وجودم نامشروع خواهد بود؛ یعنی هرچه اختیار دارم و هرچه تصرّف کنم، تصرّف نامشروع خواهد بود؛ دیگران هم همین‏طور. ما برای عدالت و رفع تبعیض آمده‏ایم. ما آمده‏ایم جامعه را از مواهب الهی خودش - که مهمترین مواهب الهی در عدالت وجود دارد - و همچنین مواهب اخلاقی و معنوی برخوردار کنیم. تکلیف ما این است که عدالت را در جامعه مستقر کنیم و این هم جز با مبارزه علیه فساد و افزون‏طلبی انسانهای مفتخوار و سوءاستفاده‏کن امکان‏پذیر نیست. بخشی از کار عدالت این‏جا تنظیم می‏شود. اینجانب مریم زیدوندی دانشجوی دکتری شیمی دانشگاه شهید چمران بوده ام که به دلیل پذیرش بی رویه ی دانشجو در مقطع دکتری این دانشگاه باهدف قبول شدن فرد یا افرادی وبه دلیل عدم وجود کوچکترین تعهد کوچکترین مسوولیت وکوچکترین پاسخگویی از سوی اساتید و وضعیت تاسف بار آموزش وپژوهش در این دانشگاه و بحران عقلانیت وبحران معنویت واخلاق وبحران مدیریت دراین دانشگاه تحت عنوان عدم مراجعه در ترم نهم ودهم محروم از تحصیل اعلام گردیده ام و صدمه آسیب جدی وخسارت دیده ام بطوریکه تا مدتها حتی نمی توانستم کارهای شخصی ام را انجام بدهم !! باوجود اینکه در زمان تحصیلم وهم پس از محرومیت از تحصیلم مراتب اعتراض وشکایت خودرا وشرح ماوقع را اعلام نموده ام تاکنون هیچ اقدامی در رابطه با تخلفات متعدد وفساد اساتید این دانشگاه از سوی مسوولین صورت نگرفته است !
شریفی ۰۸ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۲:۳۵
سلام برای ارسال کتاب به کجا اقدام کنم
علیرضا ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۴:۲۶
با سلام و عرض ادب بقیه منابع رو نمیذارین؟؟؟