با هدف بررسی مجامع فرهنگی؛

جلسه مشترک نظارت بر مجامع فرهنگی وزارتین علوم و بهداشت برگزار شد

۳۰ تیر ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۵ کد : ۴۰۳۳۱ اخبار برگزیده رویدادهای مهم اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۴۱۳
جلسه مشترک گروه مرکزی نظارت بر فعالیت کانون‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی و دینی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.
جلسه مشترک نظارت بر مجامع فرهنگی وزارتین علوم و بهداشت برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ به نقل از مفدا جلسه مشترک اعضای گروه مرکزی نظارت بر مجامع فرهنگی وزارت علوم و وزارت بهداشت با هدف بررسی و تصویب دستورالعمل تشکیل و فعالیت مجمع‌های تخصصی کانون‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی و دینی دانشگاه‌ها با حضور دکتر غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، مهندس عسگری مدیر کل فرهنگی و اجتماعی و خانم سرخیل کارشناس حقوقی وزارت علوم و دکتر محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی وزیر بهداشت، امیر للگانی مدیر کل فرهنگی این وزارتخانه، سیده مریم حسینی رئیس اداره کانون‌های فرهنگی وزارت بهداشت در محل معاونت فرهنگی وزرات بهداشت برگزار شد.

در این جلسه مفاد دستورالعمل تشکیل و فعالیت مجمع‌های تخصصی کانون‌های فرهنگی مورد بررسی قرار گرفت و دستورالعمل تشکیل و فعالیت مجامع تخصصی کانون‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی و دینی دانشگاه‌ها تصویب شد.

بررسی ضوابط تأسیس و صدور مجوز کانون‌ها، نقش گروه مرکزی نظارت در فعالیت مجامع، نحوه تشکیل جلسات شورای عمومی مجمع و شرایط انتخابات، بررسی تعداد اعضای شورای مرکزی تخصصی، نحوه تشکیل جلسات شورای مرکزی مجمع و نحوه رسیدگی به تخلفات و شکایات و شرایط انحلال مجامع و دریافت تذکر مورد بررسی قرار گرفت.

بررسی خلاءهای قانونی در خصوص فعالیت مجامع فرهنگی و بررسی وظایف شورای مرکزی مجمع تخصصی از دیگر موارد مطرح شده در این دستورالعمل بود که توسط اعضای گروه مرکزی نظارت بر مجامع فرهنگی بررسی شد.

در بخشی از جلسه نیز موارد اصلاح شده در دستورالعمل فعالیت مجامع تخصصی و مواردی که نیاز به بررسی حقوقی دارد مطرح و توسط گروه مرکزی نظارت وزارت علوم و بهداشت در خصوص آن تصمیم گیری شد، بخشی از مفاد دستورالعمل نیز که پیش از این بررسی شده بود در این جلسه به مشورت گذاشته شد.

گفتنی است؛ پس از بررسی دستورالعمل، نسخه نهایی و مصوب آن به دانشگاه‌ها ابلاغ می‌شود که بعد از ابلاغ لازم الاجرا خواهد بود.


( ۲ )

نظر شما :

خدارو شکر ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۱:۵۹
خدارو شکر