معاون فرهنگی و اجتماعی تاکید کرد:

لزوم استفاده از همفکری دانشجویان در ایجاد نشاط در دانشگاه ها

۲۵ تیر ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۸ کد : ۴۰۲۰۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی گزارش تصویری
تعداد بازدید:۹۴۱
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نخستین نشست معاونان فرهنگی اجتماعی و دانشجویی فرهنگی دانشگاه های منطقه یک کشور گفت: برنامه هایی که با همفکری و در نظر گرفتن سلایق دانشجویان و حول قوانین موجود طراحی و ارائه شود موجب نشاط و شادابی جامعه و دانشگاه خواهد شد.
لزوم استفاده از همفکری دانشجویان در ایجاد نشاط در دانشگاه ها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ نخستین نشست مشترک معاون و مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با معاونان فرهنگی اجتماعی و دانشجویی فرهنگی دانشگاه های منطقه یک کشور دوشنبه ۲۵ تیرماه ۱۳۹۷ در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد.

دکتر غلامرضا غفاری هدف اصلی این نشست ها را هم افزایی، همفکری و انتقال تجارب به منظور دستیابی به خط مشی و اقدام مناسب برای حل مسائل و مشکلات موجود در دانشگاه ها دانست و اظهار داشت: پیمایش و تحلیل مسائل در دانشگاه از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و این امر در حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی بیشتر و ضروری تر است.

دکتر غفاری به لزوم رصد و پیمایش اطلاعات در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی تاکید کرد و افزود:: این امر موجب کسب اطلاعات و درک بیشتر شرایط موجود شده و منجر به حرکت و اقدام صحیح در این زمینه خواهد شد.

وی با اشاره به بحث نشاط در دانشگاه و لزوم استفاده از همفکری دانشجویان در این زمینه گفت: برنامه هایی که باهدف افزایش نشاط در دانشگاه، توسط مسئولان طراحی شود و برای یک نسل جوان دانشجو که دارای سلایق و ذائقه های خاص خود را دارند ارائه می شود، توفیق چندانی نداشته و با اقبال کمی روبرو خواهد شد. از این رو برنامه هایی که با همفکری و در نظر گرفتن سلایق دانشجویان و حول قوانین موجود طراحی و ارائه شود؛ موجب نشاط و شادابی جامعه و دانشگاه خواهد شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ در پایان با ارائه پیمایش صورت گرفته توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در سطح دانشگاه ها به ارائه تصویری از وضعیت دانشجویان در دانشگاه ها پرداخت و آگاهی از این نتایج را در مدیریت مسائل فرهنگی در دانشگاه اثر گذار دانست.

دکتر شریعت، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت نیزضمن ابراز خرسندی از توفیق میزبانی نخستین نشست مشترک معاونان فرهنگی و اجتماعی و دانشجویی فرهنگی گفت: آنچه که باعث قبول این مسئولیت سخت شده، بی تردید دغدغه هایی است که در بین همه ماست.

وی همچنین همدلی، همفکری و همکاری را رمز موفقیت در انجام این وظیفه دانست و گفت: هر چه این امر بهتر صورت گیرد، بی تردید میتوانیم به کسب نتایج بهتر و موفق تر امیدوار باشیم.

گفتنی است نشست معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها ی منطقه یک شامل دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی مستقر در استان های تهران و البرز است.


نظر شما :