کارگاه آموزشی «ورود حرفه‌ای به بازار کار» در دانشگاه تهران برگزار شد

۲۰ تیر ۱۳۹۷ | ۱۱:۱۱ کد : ۴۰۱۳۲ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۷۴۷
کارگاه آموزشی «ورود حرفه‌ای به بازار کار» توسط اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران و سازمان بین المللی دانشگاهیان در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد.
کارگاه آموزشی «ورود حرفه‌ای به بازار کار» در دانشگاه تهران برگزار شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه تهران؛ کارگاه آموزشی «ورود حرفه‌ای به بازار کار» توسط اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران و سازمان بین المللی دانشگاهیان در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد.

در این دوره جامع، طی ۶ روز و در مدت زمان ۲۴ ساعت، تمام نکات تخصصی و لازم جهت ورود دانشجویان و فارغ التحصیلان به بازار کار و کسب جایگاه شغلی مطلوب توسط آن‌ها مورد بررسی قرار گرفت. سرفصل‌های این دوره شامل «مسیریابی شغلی»، «رزومه‌نویسی»، «مصاحبه شغلی»، «قانون و قرارداد کار»، «فناوری اطلاعات پیشرفته»، «مکاتبات اداری و آیین نگارش» و «اخلاق حرفه‌ای» بود که توسط محمدرضا شمشیرگر و زینب سادات طباطبایی تدریس شد.

از جمله ویژگی‌های این دوره، برگزاری به صورت «کارگاهی» و «تعاملی» بود؛ شرکت‌کنندگان در دوره، ضمن ترسیم «مسیر شغلی خود» نسبت به تدوین و ارائه «رزومه کاری» اقدام کردند و شرط دریافت گواهی پایان دوره، تحویل این دو مورد در نظر گرفته شده بود.

همچنین در بخش مربوط به قانون و قرارداد کار، یک گروه تئاتر حقوقی به سرپرستی مریم کشفی و علیرضا فتحی، نمایشی در این زمینه در قالب «وقف علمی» اجرا کردند.

گفتنی است، این رویداد آموزشی با حضور ۵۵ نفر از دانشجویان و فارغ التحصیلان برگزار شد و ۱۷ تیر ۱۳۹۷ به کار خود پایان داد.

/ ‏فرین‬ حسین روحانیان / ‏

کلید واژه ها: معاونت فرهنگی دانشگاه تهران


( ۱ )

نظر شما :

Majid hosseini ۲۸ تیر ۱۳۹۷ | ۲۳:۴۵
خیلی دیر ولی بالاخره به فکر افتادید که اشتغال دانشجویان از هزار تا برنامه مسخره فرهنگی مهمتره! چطوری می تونیم شرکت کنیم