• ENGLISH
  • سه شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷
  • آ + آ -

دکتر غفاری:

استفاده از ظرفیت های موجود در سطح کشور برای ارتقای تئاتر دانشگاهی

۱۷ تیر ۱۳۹۷ | ۱۲:۲۶ کد : ۴۰۰۸۴ اخبار برگزیده رویدادهای مهم اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۹۵
معاون فرهنگی و اجتماعی، شامگاه روز شنبه ۱۶ تیرماه در مراسم تقدیر از عوامل برگزاری بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران از تلاش معاونت فرهنگی و اجتماعی برای استفاده از ظرفیت های موجود در سطح کشور برای ارتقای تئاتر دانشگاهی خبر داد
استفاده از ظرفیت های موجود در سطح کشور برای ارتقای تئاتر دانشگاهی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ دکتر غفاری در این مراسم ضمن قدردانی از تلاش های دبیر و عوامل جشنواره بین اللملی تئاتر دانشگاهی که سبب شد این جشنواره به بهترین شکل ممکن برگزار شود، اظهار داشت: برگزاری جشنواره هایی همچون تئاتر دانشگاهی که اجرای آن نیازمند یک طراحی و برنامه ریزی وسیع و فرآیندهای گسترده می باشد تا به فرجام و نتیجه برسد. از این رو جا دارد از این همت و تلاش این عزیزان که یاریگر مجموعه معاونت فرهنگی و اجتماعی بوده اند سپاس و قدردانی شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص معرفی دبیر جشنواره بیست و دوم گفت: در آستانه شروع فرایند بیست و دومین دوره جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی هستیم از این رو در صدد هستیم در مدت زمان کوتاهی دبیر جشنواره را تعیین کنیم تا فرآیند و ماموریت جشنواره آغاز گردد.

دکتر غفاری تاکید کرد: گروه های تئاتری که در جشنواره آثار خود را ارائه میدهند به اجرای نمایش در دانشگاه و برای دانشجویان بپردازند تا بتوانیم در دانشگاه هم شاهد اثرات این دستاورد عظیم باشیم. برای رسیدن به این هدف لازم است تعامل گسترده ای فی مابین حوزه معاونت فرهنگی و سایر نهادهای مسئول در حوزه تخصصی تئاتر به عمل آید بنابراین در این خصوص مذاکراتی انجام شده و ما هم تلاش خواهیم کرد که از ظرفیت های موجود برای ارتقای تئاتر دانشگاهی استفاده کنیم.

وی همچنین به اهمیت کانون های فرهنگی و هنری در دانشگاه ها اشاره نمود و افزود: کانون هایی که در حوزه تئاتر فعالیت دارند نیازمند حمایت بیشتر هستند چرا که فعال ساختن این کانون ها و بوجود آوردن انسجام در بین آنها می تواند آینده تئاتر دانشگاهی را تضمین کند. وی افزود: به دنبال تشکیل مجامع تخصصی کانون های فرهنگی و هنری هستیم و و در این زمینه پیگیری هایی که با سازمان های مختلف انجام خواهیم داد.

در پایان مراسم دکتر غفاری با اهدا لوح تقدیر و هدیه از زحمات دانشجویان و عوامل اجرایی جشنواره قدردانی کرد.


نظر شما :