در راستای ارتقای همکاری مشترک:

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار کردند

۲۹ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۰:۵۱ کد : ۳۹۷۲۴ اخبار برگزیده رویدادهای مهم اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۴۱
در راستای ارتقای همکاری مشترک معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه تئاتر دانشگاهی، محمد هادی عسکری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، و شهرام کرمی، مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار و گفتگو کردند.
مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار کردند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ محمدهادی عسگری در این دیدار ضمن بیان اهمیت کانون های تئاتر در دانشگاه ها و تاثیر آن در تقویت عملکرد دانشجویان در زمینه های فرهنگی، علمی و اجتماعی اظهار داشت: کانون های تئاتر در دانشگاها می تواند زمینه ارتقای فعالیت های فرهنگی را فراهم آورند ضمن اینکه این کانون ها دربین دانشجویان، جایگاه ویژه و درخوری را به خود اختصاص داده است.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، استفاده از ظرفیت کانون های تئاتر دانشگاه ها و تقویت جشنواره تئاتر مناطق را از اولویت های اداره کل فرهنگی وزارت علوم در حوزه تئاتر دانشگاهی دانست و افزود: دراین زمینه علاقه مندیم که از همراهی وکمک های اداره کل هنرهای نمایشی، انجمن هنرهای نمایشی استان ها و مرکز تئاتر حوزه هنری بهره مند شویم. وی افزود توجه به تئاتر مناطق باعث می شود تا استعدادهای جوانان در جای جای کشور دیده شده و این امر به ارتقای تئاتر دانشگاهی و فضای حرفه ای تئاتر کمک خواهد کرد و همکاری مابین اداره کل فرهنگی وزارت علوم و اداره کل هنرهای نمایشی نویدبخش تحقق این امراست.
مهندس عسگری با بیان اینکه در این زمان بیش از هر چیز به تزریق فضای امید وهمدلی درجامعه نیاز داریم تصریح کرد: امیدواریم ساختار کانون های هنرهای نمایشی و زیرساخت انجمن های علمی دانشجویی هنرهای نمایشی دردانشگاه ها با همراهی مرکز هنرهای نمایشی وحوزه هنری شاهد خلق رخدادها و اتفاق های خوب در حوزه تئاتر دانشگاهی باشیم و اداره کل فرهنگی واجتماعی وزارت علوم در این زمینه و برای انجام کارهای مشترک کاملاً آماده است.
در ادامه شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی گفت: به عنوان یک معلم اعتقاد دارم مسیر سازندگی و اتفاقات موثر و تجربی از دانشگاه شکل می گیرد. از این جهت اولین کاری که در این سمت دنبال کردم تشکیل و احیا مجدد کانون تئاتر دانشگاهی بود
وی با اشاره به حمایت اداره کل از جشنواره تئاتر دانشگاهی امسال تاکید کرد: امسال علاوه بر حمایت های زیرساختی مانند سالن و پلاتو، کمک مالی هم برای جشنواره داشتیم.
وی همچنین به انتخاب به موقع دبیر تاکید کرد و افزود: انتخاب دبیر در چند سال گذشته افت و خیزهای بسیاری را برای جشنواره رقم زده است.
بر اساس این گزارش؛ عقد تفاهم نامه همکاری مشترک در جهت برنامه ریزی و اقدامات عملی جهت ساماندهی و تقویت کانون های تئاتر در دانشگاه های سراسر کشور، تلاش در جهت گسترش کمی و کیفی تئاتر دانشگاهی از جمله مواردی بود که در این جلسه برآن تاکید شد.
همچنین آموزش تئاتر در دانشگاه ها و کانون های تئاتر دانشگاه های سراسر کشور، حمایت از جشنواره تئاتر دانشگاهی، انتشار پژوهش ها، نمایش نامه های برتر دانشجویی و حمایت از تولید آثار دانشجویی از دیگر مباحثی بود که در این جلسه در مورد آن بحث و تبادل نظر شد.


نظر شما :