• ENGLISH
  • چهارشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۷
  • آ + آ -

برگزاری مراسم پرفیض و معنوی احیای شب های قدر در دانشگاه گیلان

۲۰ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۲:۴۰ کد : ۳۹۵۹۳ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۳
برگزاری مراسم پرفیض و معنوی احیای شب های قدر در دانشگاه گیلان

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه گیلان، ‬ طبق سنوات گذشته به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان، معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه و با همکاری هیئت دانشجویی باقرالعلوم (ع) مراسم احیاء شب های قدر ماه مبارک رمضان مصادف با شب های پرفضیلت نوزدهم، بیست و یکم و بیست و سوم با حضور و سخنرانی آیت الله پروایی (نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری) در مسجد جامع باقرالعلوم (ع) دانشگاه گیلان برگزار شد.

این مراسم معنوی، شبهای ۱۹، ۲۱ و ۲۳ رمضان با حضور دانشجویان از ساعت ۲۳:۱۵ هر شب آغاز و تا ساعت ۳ بامداد ادامه داشت و در در دو شب اول، برنامه های متنوعی از جمله قرائت قرآن، سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین اسدالله زاده و مراسم عزاداری به مناسبت سالروز شهادت حضرت امیرالمومنین علی (ع) برگزار گردید؛ این برنامه ها در شب ۲۳ رمضان با حضور صمیمی و سخنرانی آیت الله پروایی و اجرای گروه تواشیح همراه بود. شایان ذکر است قرائت دعای جوشن کبیر، مراسم توسل و قرآن به سرگیری در هر سه شب برگزار شد.

در این مراسم معنوی دانشجویان ضمن برگزاری مراسم متنوع معنوی، بیش از پیش با معارف دین اسلام و اهل بیت پیامبر گرامی اسلام (ص) توسط سخنرانان آشنا شدند.

لازم به ذکر است با پشتیبانی دانشگاه سرویس ایاب و ذهاب جهت حضور دانشجویان برادر و خواهر از سطح شهر و خوابگاه ها به محل برگزاری مراسم و بالعکس انجام گرفت.


نظر شما :