به مناسبت سوم خرداد؛

مراسم غبار روبی از تربت پاک شهدای شهرستان زاهدان برگزار شد

۰۵ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۸ کد : ۳۹۳۹۳ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۸۳
مراسم غبار روبی از تربت پاک شهدای شهرستان زاهدان برگزار شد

به گزارش خبرنگار معاونت فرهنگی دانشگاه پیام نور، در سالگرد آزاد سازی خرمشهر مراسم غبار روبی و عطر افشانی تربت شهدای شهرستان زاهدان با حضور ریاست، اعضای علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان برگزار گردید. در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد شهدای خرمشهر و شهدای ۸ سال دفاع مقدس، اعضای خانواده دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان با اهدای شاخه گل و گلاب به مقام شهدا ادای احترام نمودند.
دکتر اویسی رییس دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان در این زمینه گفت: تجلیل از شهدای فتح خرمشهر تقدیر از همه مجاهدان و مدافعان دوران دفاع مقدس است که با جان فشانی ایران اسلامی را از لوث وجود دشمنان آزاد کردند و آزادی و عزت و افتخار آفریدند.
وی در ادامه گفت: سوم خرداد نقطه عطف دفاع مقدس بود و فتح خرمشهر دروازه فتوحات دوران هشت سال جنگ تحمیلی حماسه مردان با ایمان و دلیر که با اندک امکانات نظامی اما با اراده های آهنین در برابر دشمنان تا دندان مسلح ایستادند و به یاری خداوند متعال توانستند با خون خویش خرمشهر را آزاد نمایند.
وی در پایان گفت: حماسه دلاور مردان این آب و خاک یادآور حماسه مجاهدان جنگ بدر بود که در کنار پیامبر اکرم حماسه آفریدند و از اسلام در برابر کفار جاهل به دفاع برخاستند و دست یاری خداوند نیروی اندک را بر عده کثیر دشمنان پیروز گردانید. سیستان و بلوچستان ۹۳۴ شهید در دفاع مقدس تقدیم ایران اسلامی و انقلاب نموده که نشان از انقلابی بودن مردم این دیار دارد./ ثریا ایراندوست


نظر شما :