اجرای تئاتر صحنه ای به مناسبت سوم خرداد (فتح خرمشهر) در دانشگاه هنراصفهان

۰۵ خرداد ۱۳۹۷ | ۰۹:۰۵ کد : ۳۹۳۸۴ اخبار دانشگاه اخبار منتخب دانشگاه
تعداد بازدید:۵۵۹
کانون تئاتر دانشگاه هنر اصفهان به مناسبت سوم خرداد روز فتح خرمشهر در عملیات بیت المقدس و روز مقاومت ، ایثار و پیروزی تئاتر صحنه ای را با نام (یکی از آن ۳۶ میلیون نفر ) در روزهای پایانی اردیبهشت ماه در سالن آمفی تئاتر دانشکده معماری و شهرسازی برگزار کرد .
اجرای تئاتر صحنه ای به مناسبت سوم خرداد (فتح خرمشهر) در دانشگاه هنراصفهان

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه هنراصفهان، کانون تئاتر دانشگاه هنر اصفهان به مناسبت سوم خرداد روز فتح خرمشهر در عملیات بیت المقدس و روز مقاومت، ایثار و پیروزی تئاتر صحنه‌ای را با نام (یکی از آن ۳۶ میلیون نفر) در روزهای پایانی اردیبهشت ماه در سالن آمفی تئاتر دانشکده معماری و شهرسازی برگزار کرد.
این تئاتر به نویسندگی، طراحی و کارگردانی میلاد احمد زاده از دانشجویان مرمت بنا دانشگاه با هدف بررسی مشکلات اجتماعی و اخلاقی در قالب دفاع مقدس به نمایش در آمد.
داستان از یک سرباز عراقی شروع می‌شود که در سالهای جنگ به خاطر نجنگیدن با ایران و نیروهای ایرانی وارد کشور و پناهنده ایران شده بود و در دهه ۷۰ با همسر شهیدی وفادار و افسرده از فراغ شوهرش آشنا شده و به زجرها و مصیبت‌های آن زن پی برده که بسیار باعث خجالت او از عراقی بودنش می‌شود و جریانانی اتفاق می‌افتد که تماشاگر را علاقمند به دیدن ادامه داستان می‌کند در پایان نمایش قضاوت نکردن و قبیح بودن این امر به تماشاگران گوشزد می‌شود و آنها را تحت تأثیر قرار می‌دهد.


نظر شما :