سی و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان مناطق دو و نه با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۹ کد : ۳۹۱۶۲ اخبار برگزیده رویدادهای مهم اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۴۸۶
سی و سومین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه های مناطق ۲ و۹با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد. این دوره از مسابقات با حضور دانشجویان استان های گیلان، مازندران، گلستان، سمنان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و خراسان شمالی طی روز های ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت ما به میزبانی دانشگاه بجنورد برگزار شد.
سی و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان مناطق دو و نه با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسان، معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ این دوره از مسابقات با حضور دانشجویان استان های گیلان، مازندران، گلستان، سمنان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و خراسان شمالی طی روز های ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت ما به میزبانی دانشگاه بجنورد برگزار گردید.

آیین اختتامیه این مسابقات، با حضور دکتر احمد محقر رئیس دانشگاه بجنورد، حجه الاسلام و المسلمین یعقوبی نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی و مهندس محمد هادی عسگری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه بجنورد برگزار گردید.
دکتر احمد محقر در آغاز این مراسم ضمن خیر مقدم به میهمانان و دانشجویان قرآنی حاضر در مسابقات و تشکر از تلاش های دست اندرکاران برگزاری جشنواره، با اشاره به آیه ۲۱ شوره حشر، بیان کردند که به هر میزان که ناهنجاری ها و گرفتاری ها بیشتر شود؛ نیاز مابرای بازگشت به قرآن به عنوان اصل و مرجع بیشتر می شود.

دکتر محقربا ذکر این روایت از پیامبر گرامی اسلام (ص) "آنگاه که همه چیز در پیش گاه شما مانند ظلمت شب، تیره و تار گردید و هیچ راه نجاتی نیافتید، آنگاه ملجا و پناه گاه شما جز قرآن نخواهد بود" گفتند که خداوند قرآن را ذکر نامید و این همه عظمت فقط برای تذکر است و تذکر برای تعظیم قرآن و رجوع به قرآن به عنوان تنها راه نجات جامعه و بشریت و راه حل تمام مشکلات است.

حجت الاسلام و المسلمین یعقوبی امام جمعه شهرستان بجنورد نیز در این مراسم ضمن ذکر اهمیت قرآن در کلام امام سجاد (ع)، به تبیین طرح قرآن برای تشکیل تمدن جهانی قرآنی پرداختند.ایشان با بیان اینکه انقلاب اسلامی مقدمه ساختن تمدن بر مبنای قرآن است؛ گفتند: این مسیر از تلاوت قرآن آغاز می شود و با تربیت قرآنی و تدبر قرآنی همراه شده و به تمدن قرآنی می رسد.

امام جمعه بجنورد در ادامه با استناد به آیه آخر سوره مبارکه فتح، طرح تمدن قرآنی را مبتنی بر دو عنصر دیانت و سیاست دانست و گفت این دو از هم جدایی ناپذیرند و راهی که قرآن پیشنهاد می کند با قوام ترین راه اصلاح و نجات بشریت است.
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در پایان با برشمردن سه مرحله تمدن سازی قرآنی عنوان کردند که مرحله اول استغلاظ و نفوذناپذیری فرد فرد جامعه دینی و کل امت اسلامی است. در این صورت امت اسلامی می تواند به استقلال برسد. مرحله دوم تمدن سازی قرآنی استقلال جامعه اسلامی از وابستگی است و پس از طی این دو مرحله است که جامعه اسلامی استعلا و تعالی پیدا می کند.

در ادامه این مراسم، ازنفرات برتر با اهدای جوایز و لوح یادبود تقدیر به عمل آمد.

اسامی برگزیدگان به تفکیک رشته ها، به شرح زیر است:

قرائت تحقیق

مقام

برادران

خواهران

اول

عماد علیزاده

زهرا پورطهماسب

دوم

مهدی بیابانی

زهرا مهوشیان

سوم

محمدعلی رفیعی

زینب ضیاءدوست

 

 

قرائت ترتیل

مقام

برادران

خواهران

اول

علی بحرانی

زهرا عشق‌پور

دوم

محمدعلی حیدری

فاطمه‌سادات بسکابادی

سوم

محمدرضا شیرازی

مهری نامدار

 

 

حفظ کل

مقام

برادران

خواهران

اول

امیدرضا رحیمی

نرجس سعدالدین

دوم

محمد لائینی

مائده محبی‌فرد

سوم

محمدرضا جاهدی‌نیا

فاطمه غلامی

 

 

حفظ بیست جزء

مقام

برادران

خواهران

اول

حسین دهقان

منصوره آقاحسنی

دوم

محمدعماد محمدیاری

فاطمه ندیمی

سوم

محسن حاجی‌حسینی

فاطمه رضادوست

 

 

حفظ ده جزء

مقام

برادران

خواهران

اول

امید قاسمی

مریم باقری‌آستانی

دوم

علی مهربانی

حوریه حقیقی

سوم

محمد شبان

بهجت آسیون

 

 

حفظ پنج جزء

مقام

برادران

خواهران

اول

عباس سلامتی

زهرا فروزان نیا

دوم

محمدرضا محمدی

شیما پوریوسفی

سوم

سیدعلی سیادت

زهرا اکبریان

 

( ۱ )

نظر شما :