• ENGLISH
  • چهارشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۷
  • آ + آ -

دانشجویان در یک ترم به اندازه ۴۳ واحد درسی در فضای مجازی حضور دارند

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۰۸:۳۵ کد : ۳۹۱۳۷ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۴
سید مهدی انوشه درهمایش مدیریت روابط بین فردی (دختر و پسر) و امید به زندگی در جمع دانشجویان دانشگاه بناب اظهارکرد: فضای مجازی یکی از عوامل مهم بالا بودن آمار طلاق در بین جوانان است.
دانشجویان در یک ترم به اندازه ۴۳ واحد درسی در فضای مجازی حضور دارند

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه بناب، سید مهدی انوشه درهمایش مدیریت روابط بین فردی (دختر و پسر) و امید به زندگی در جمع دانشجویان دانشگاه بناب اظهارکرد: فضای مجازی یکی از عوامل مهم بالا بودن آمار طلاق در بین جوانان است.

وی با بیان اینکه جوانان از ارسال پیام های مجازی بدون تفکر و اندیشه در مورد محتوی آنها پرهیز کنند، افزود: اولین و بزرگترین رمز موفقیت در زندگی جوانان در کلمه پذیرش خلاصه می شود، و هر حادثه ای خارج از اراده و اختیار انسان را باید پذیرفت زیرا این رویداد یا قابل حل و یا قابل تحمل است.

وی دومین رمز موفقیت را هم درکی یا هم حسی نامید و گفت: لازمه داشتن هم حسی، بصیرت است و به معنای داشتن یک بینش درونی است که عامل بسیاری از بحران‌ها از جمله طلاق همین نداشتن حس مشترک و درک نیازها و انتظارات است.

انوشه افزود: عزت نفس و اعتماد به نفس، سومین کلید موفقیت است و عزت نفس و اعتماد به نفس لازم و ملزوم یکدیگرند و دانشجویان و جوانان باید زمان، اراده و تکرار را در دست بگیرند و قبل از ملکه شدن یک رفتار، آن را ترک کنند، دروغ گویی و توجیه بزرگترین شاخصه انسان بدون عزت نفس است.

وی با اشاره به شروع تربیت و شکل گیری شخصیت انسان از دوران جنینی افزود: والدین بیشترین تاثیر را در کمک به داشتن عزت نفس جوان ایفا می کنند و تنبیه موجب انزجار کودک از خودش می شود.

وی با هشدار به دانشجویان در خصوص روابط با یکدیگر تاکید کرد: ازدواج بر مبنای روابط سطحی منجر به طلاق می شود، تعادل بین امیال جنسی، صمیمت و تعهد عامل ازدواج پایدار جوانان است؛ دانشجویان در ازدواج هایشان به نقش و روابط مهم خانواده ها دقت کرده و از پرداختن به ظواهر خود داری کنند.


نظر شما :