• ENGLISH
  • چهارشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۷
  • آ + آ -

در شهر شیراز برگزار شد؛

دهمین دوره اردوی آموزشی-تشکیلاتی (میثاق) انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۸:۵۷ کد : ۳۹۰۹۱ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۹۲
دهمین دوره اردوی آموزشی-تشکیلاتی (میثاق) انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد با شعار بانوی تشکیلاتی، زمینه ساز تمدن نوین اسلامی، پرچمدار حکومت مهدوی در شیراز برگزار شد.
دهمین دوره اردوی آموزشی-تشکیلاتی (میثاق) انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد

به گزارش خبرنگار فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یزد: در این اردو که با حضور بیست نفر از اعضای فعال دانشجویان دختر دانشگاه یزد برگزار شد، محمد علی غیبی، کارشناس ادیان و عرفان و مدرس موسسه مهدویت شیراز در مراسم افتتاحیه این اردو بیان داشت: ارزش هر فرد به اندازه شناخت او از امام زمانش است. مشکل اصلی ما در زندگی این است که به امام زمان خود نه اعتماد داریم و نه معرفت. مصطفی مرادی، مدیریت موسسه مطالعات فرهنگی راه منجی، پژوهشگر و مدرس مباحث حوزوی و دانشگاهی گفت: قبل از اینکه هر چیزی را وارد جامعه کنیم ابتدا باید آن مورد، فرهنگ سازی شود. وی گفت: فرهنگ یعنی پیوستن از فرد گرایی به جمع گرایی. اگر بذرهای معرفتی را از منابع اصیل اسلامی استخراج کنیم، وآنها را با فرهنگ ادغام کنیم آن گاه میتوانیم تمدن اسلامی را راه اندازی کنیم.
دکتر علی شیرازی دارای مدرک دکترای علوم سیاسی و استاد دانشگاه شیراز، با تاکید بر لزوم اخلاق عملی اظهار داشت: سیاست بر دو نوع است. سیاست الهی و سیاست انسانی. سیاستی که بر مبنای الهی باشد، درست و سیاستی که بر مبنای انسانی باشد، غلط است و این ملاک بصیرت و تشخیص حق و باطل در سیاست است. دکتر رضا کریمی، مربی و مشاور و مدرس مسائل خانواده در نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با تاکید بر نقش بانوی تشکیلاتی در خانواده و ویژگی های او گفت: منابع ارزشگذاری زن علوم تجربی، عقل و دین است. وی در بخش دیگری از سخنان خود به انواع تربیت اشاره کرد و گفت: تربیت بر سه نوع است منفعل، منحرف، سالم و سازنده. پیام درخشانفر، عضو سابق شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد با بیان تاریخچه ای از انجمن اسلامی دانشجویان، به ارائه نکاتی پیرامون مباحث تشکیلاتی پرداخت و بیان داشت: یک دانشجویی تشکیلاتی باید از لحاظ جسمی، فکری و معنوی خود را بسازد و مهم ترین مسأله برای او خودسازی است. حجت الاسلام انجوی نژاد، مدیریت کانون فرهنگی رهپویان وصال شیراز در مراسم اختتامیه اردو بر ویژگی های فرد تشکیلاتی تاکید کرد و گفت: افرادی که میخواهند کار فرهنگی انجام دهند ابتدا باید خود را بسازند و به وسیله اخلاق پسندیده خود بر روی افراد تاثیر گذاری داشته باشند.

 

 

 


نظر شما :