• ENGLISH
  • یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷
  • آ + آ -

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم:

شانزدهمین همایش انتخابات نمایندگان مدیران مسئول نشریات دانشگاهی در دانشگاه اصفهان برگزار می شود

۲۲ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۴:۲۰ کد : ۳۸۴۴۰ اخبار برگزیده رویدادهای مهم اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۴۲۴
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از برگزاری شانزدهمین همایش انتخابات نمایندگان مدیران مسئول نشریات دانشگاهی در تاریخ ۱۲ الی ۱۴ اردیبهشت ماه در دانشگاه اصفهان خبرداد.
شانزدهمین همایش انتخابات نمایندگان مدیران مسئول نشریات دانشگاهی در دانشگاه اصفهان برگزار می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی؛ ایرجی، مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، با بیان این خبر اعلام کرد: در این دوره از همایش دو موضوع اساسی یعنی انتخاب نمایندگان مدیران مسئول نشریات دانشگاهی در شورای مرکزی ناظر و برگزاری دوره های آموزشی محور اصلی همایش است.

وی در ادامه، هم اندیشی، تبادل تجربه و ارتباط بین مدیران نشریات دانشجویی دانشگاه های سراسر کشور را از فرصت های این همایش خواند و افزود: این فرصت سه روزه و حضور دانشجویان از دانشگاه های سراسر کشور، بستر مناسبی برای هم اندیشی و یافتن فصل مشترک چگونگی فعالیت این نشریات است.

ایرجی همچنین ضمن تاکید بر حفظ و رعایت حقوق نشریات دانشگاهی و تضمین فعالیت قانونی آنها گفت؛ اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به عنوان نهاد متولی رصد و اجرای سیاست های وزارت علوم در قبال نشریات دانشگاهی، مصمم به مشارکت حداکثری، فعالیت آزادانه و مبتنی بر مقررات کلیه ی نشریاتی است که مطابق ضوابط ناظر بر نشریات دانشگاهی و دستور العمل اجرایی آنها اجازه فعالیت و انتشار در دانشگاه ها را دارند.

وی حوزه نشریات دانشجویی را عرصه ای تاثیرگذار و پویا در فعالیت های دانشجویی خواند و گفت به رغم وجود برخی کاستی ها و مشکلات، تنوع فعالیت ها و دیدگاه ها در این حوزه حاکی از پویایی و نشاط علمی و فرهنگی دارد و تاکید کرد: سیاست و برنامه معاونت فرهنگی فراهم کردن زمینه فعالیت بیشتر و نشاط فرهنگی و سیاسی افزون تر با استفاده از رسانه های دانشجویی است.

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم همچنین گفت: انتخابات نمایندگان مدیران مسئول نشریات دانشگاهی در کمیته های ناظر بر نشریات در دانشگاه ها براساس شیوه نامه برگزاری انتخابات می بایست تا آخر اسفندماه برگزار شده و در نهایت دانشگاه ها بر اساس همین شیوه نامه، نتایج انتخابات خود و نیز سهمیه هر دانشگاه را با توجه به تعداد نشریات فعال دانشگاه تا آخر فروردین به دبیرخانه شورای مرکزی ناظر ارسال نمایند. وی در توضیح بیشتر اظهار داشت بر اساس ماده ۳۶ شیوه نامه برگزاری انتخابات نحوه انتخاب و میزان سهمیه هر دانشگاه مشخص شده است.

مدیرکل فرهنگی وزارت علوم؛ در ادامه با تاکید بر همکاری و همراهی دانشگاه ها برای اجرای قوانین و مقررات مربوطه در این حوزه از فعالیت های دانشجویی، تاکید کرد: خوشبختانه دانشگاه ها اهتمام جدی برای استفاده از ظرفیت های فعال دانشجویی در شوراهای مختلف تصمیم گیری مرتبط با فعالیت های دانشجویی دارند و در این زمینه شاهد مشارکت و نقش آفرینی بیشتر دانشجویان هستیم. وی در خصوص تدابیر اتخاذ شده برای افزایش مشارکت مدیران مسئول نشریات دانشگاهی در انتخاب نمایندگان خود تاکید و اهتمام به برگزاری انتخابات، پیگیری اجرای شیوه نامه، پیگیری دبیرخانه شورای مرکزی ناظر و نگرش مثبت معاونت های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و به ویژه سیاست دولت مبنی بر توسعه و تضمین حقوق شهروندی را پشتوانه و زمینه مساعدی برای افزایش مشارکت خواند، نیز با اشاره به ماده ۳۹ شیوه نامه برگزاری انتخابات گفت در این ماده برای حضور فعال تر دانشجویان در این همایش بر مسئولیت دانشگاه و لزوم همکاری در این زمینه اشاره و تاکید شده است.

 

 


۲ رای

نظر شما :