دکتر غفاری در همایش معاونان فرهنگی دانشگاه های کشور تاکید کرد:

لزوم ارتقای امور فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه ها

۱۶ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۶ کد : ۳۸۰۴۱ اخبار برگزیده رویدادهای مهم اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۳۸
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه "وظایف نسل جدید دانشگاههای کشور تنها به حوزه آموزش و پژوهش منحصر نیست"، اظهار داشت: ارتقای امور اجتماعی و فرهنگی در دانشگاهها در کنار کارکردهای علمی دانشگاهها یک ماموریت کلیدی برای معاونان فرهنگی است.
لزوم ارتقای امور فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه ها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامرضا غفاری روز چهارشنبه در نشست معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاههای سراسر کشور اظهار داشت: جامعه امروز از دانشگاهها انتظار دارد که دانشگاه به عنوان یک نهاد اجتماعی، مسئولیت اجتماعی و فرهنگی خود را برعهده گیرد که تببین این نقش در داخل دانشگاه و فراهم کردن اجرایی شدن از ماموریت های معاونان فرهنگی است.

وی افزود: بسط فضای اعتماد، امید و نشاط اجتماعی دیگر ماموریت کلان معاونت های فرهنگی در دانشگاههاست؛ چرا که بدون داشتن فضای با نشاط امکان تولید و تقویت سرمایه های فرهنگی، اجتماعی و اخلاقی در دانشگاه وجود ندارد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در تبیین راهبردهای کلان این معاونت گفت: تعمیق ارزش های دینی و اخلاقی، حفظ کرامت مجموعه دانشگاهیان، احترام به آزادی بیان، التزام به قانون، ارتقای سطح مشارکت دانشگاهیان در برنامه های فرهنگی و ترویج فضای نقد و مدارا از جمله این راهبردهای کلان هستند.

دکتر غفاری یک وظیفه مهم معاونت فرهنگی در دانشگاهها را ارتقای شان نهاد دانشگاه در جامعه اعلام کرد و گفت: افزایش شان و منزلت دانشگاه به ارتقای اقتدار و قدرت نفوذ آن در جامعه منجر خواهد شد.

وی با تاکید بر فهم و درک ذائقه فرهنگی نسل جدید دانشجویان کشور گفت: باید بکوشیم با جلب مشارکت مجموعه های دانشجویی، فعالیت های فرهنگی در دانشگاهها را به لحاظ کمی و کیفی افزایش دهیم.

دکتر غفاری تاکید کرد: برای تقویت نظام مدیریت فرهنگی در دانشگاههای کشور باید از افراد علاقمند و در عین حال توانا استفاده کنیم زیرا بر خلاف تصورف فعالیت های حوزه فرهنگی، کار ساده ای نیست.

همایش یک روزه معاونان فرهنگی دانشگاههای سراسر کشور در محل این وزارتخانه در حال برگزاری است. سخنرانی دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیات و فناوری، ارائه گزارش از تحولات فرهنگی و اجتماعی ایران، تبیین مسئولیت اجتماعی دانشگاه، تحلیل وضعیت فرهنگی و اجتماعی خوابگاههای دانشجویی و ارائه نظرات معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های سراسر کشور از بخش های دیگر این نشست است.


( ۲ )

نظر شما :