• ENGLISH
  • سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
  • آ + آ -

با حضور معاون فرهنگی وزارت علوم؛

هشتمین جشنواره دانشگاهی حرکت در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

۱۵ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۴:۲۰ کد : ۳۷۹۹۴ اخبار برگزیده رویدادهای مهم اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۵۰
هشتمین جشنواره دانشگاهی حرکت، دوشنبه ۱۴ اسفندماه ۱۳۹۶ با حضور رئیس دانشگاه و معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در محل تالار دکتر رحیمی زاده دانشکده ی علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
هشتمین جشنواره دانشگاهی حرکت در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ دکتر غفاری معاون فرهنگی، اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، گفت: انجمن های علمی در مجموعه تشکل های دانشجویی که در دانشگاه ها فعال هستند، بزرگترین و پر تعداترین هستند. نزدیک به ده هزار انجمن علمی در دانشگاه ها تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت می کنند که هرکدام از آنها به نوبه خود دستاوردهای ارزنده ای داشته اند و دانشگاه فردوسی مشهد باتوجه به تلاش و همکاری موثر مدیریت آن همواره درتمامی جشنواره ها خوش درخشیده است. امیدوارم این درخشش در آینده هم ادامه داشته باشد.

وی افزود: آنچه که انجمن های علمی موجد آن هستندعناصری است که حلقه ی مفقوده جامعه ما هستند. عادت به فعالیت های جمعی و استفاده مناسب از خرد جمعی فلسفه ی ایجاد انجمن های علمی است تا تعامل هرچه بیشتر بین دانشجویان در دانشگاه ها برقرار شود. دانشگاه نسل سوم و چهارم بر مبنای همکاری های بین فردی و گروهی استوار است.

وی در پایان ضمن قدردانی از همکاری بین انجمن های علمی و مدیریت دانشگاه فردوسی مشهد از تمهیدات صورت گرفته برای حمایت مالی از فعالیت های علمی و پژوهشی دانشگاه ها خبر داد.

دکتر کافی رییس دانشگاه فردوسی مشهد ضمن عرض خیر مقدم و ابراز خرسندی از حضور در جمه فعالان انجمن های علمی، گفت: پویایی، شکوفایی، امید و شادی توسط توسط انجمن های علمی در سطح دانشگاه فردوسی مشهد ایجاد می شود. می توان گفت دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد از استادان و کارکنان آن پیشرو تر هستند.

وی با اشاره به ۱۲ هدف اصلی در سند راهبردی و چشم اندازه دانشگاه فردوسی مشهد، بیان کرد: در تحقق هر یک از این اهداف انجمن های علمی بسیار موثر خواهند بود و می توانند دانشگاه را دررسیدن به جایگاه آرمانی خود یاری کنند.

رییس دانشگاه فردوسی مشهد نخستین هدف را جذب دانشجویان نخبه عنوان کرد و افزود: دانشجویان نخبه می توانند دانشگاه را توانمند کنند و جذب نخبگان جز با افزایش شهرت و اعتبار دانشگاه فردوسی مشهد امکان پذیر نخواهدبود و این افزایش اعتبار با تلاش های انجمن های علمی محقق خواهد شد.

وی تحقق دانشگاه سبز را از اهداف مهم دانشگاه فردوسی مشهد عنوان کرد و انجمن های علمی را در رسیدن به این هدف پیشگام دانست.

دکتر کافی تصریح کرد: امروزه چالش جدی دانشگاه ها توانمندسازی دانشجویان و دانش آموختگان است و مزیت دانش آموختگان مهارت های آنها است. یکی از مهم ترین مهارت ها، کار تیمی و گروهی است و کسب این مهارت با تمرین در انجمن های علمی امکان پذیر خواهد بود.

رییس دانشگاه فردوسی مشهد در پایان از اعتبار و بودجه ی کلان دانشگاه در حوزه ی علمی وپژوهشی خبر داد.

لازم به ذکر است این مراسم با حضور دکتر کافی رییس دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر معتمدی مدیر فرهنگی و فعالیت های داوطلبانه دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر غفاری معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، دکتر کمال الدین حسینی مدیر کل فرهنگی اجتماعی استانداری خراسان رضوی، دکتر اصولی، دکتر شهلا و دکتر ودیعی عضو شورای اسلامی شهر مشهد برگزار شد.

گفتنی است در این مراسم از انجمن های علمی برگزیده، اتحادیه ها و شورای دبیران انجمن های علمی و تمامی فعالان در این حوزه، و علی توکلی دبیر سابق انجمن های علمی دانشگاه تقدیر به عمل آمد.


نظر شما :