با حضور قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر و معاونان وزرای علوم و کار صورت گرفت:

گشایش نمایشگاه عکس و پوستر کاهش آسیب های اجتماعی و رونمایی از سایت پیشگیری نوین

۲۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۶:۳۰ کد : ۳۷۵۹۷ اخبار برگزیده رویدادهای مهم اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۱۴۷
در حاشیه برگزاری، شصت و سومین جلسه کمیته فرهنگی مبارزه با مواد مخدر نمایشگاه عکس و پوستر دانشجویی، کاهش آسیب های اجتماعی با محوریت مبارزه با اعتیاد در وزارت علوم گشایش یافت و از سایت پیشگیری نوین رونمایی شد.
گشایش نمایشگاه عکس و پوستر کاهش آسیب های اجتماعی و رونمایی از سایت پیشگیری نوین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، با حضور دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی وزارت علوم، دکتر محسن بندپی رئیس سازمان بهزیستی و رئیس کارگروه فرهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر و سردار علی مویدی، قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر نمایشگاه نمایشگاه عکس و پوستر مبارزه با اعتیاد در وزارت علوم گشایش یافت.

در این نمایشگاه ۱۰۰ پوستر، عکس و نقاشی با موضوع آسیب های ناشی از اعتیاد که توسط دانشجویان کشور طراحی شده اند در معرض دید کارکنان ستاد وزارت علوم قرار گرفته است.

همچنین در حاشیه برگزاری، شصت و سومین جلسه کمیته فرهنگی مبارزه با مواد مخدر، پایگاه علمی و آموزشی «پیشگیری نوین» با هدف ارائه پژوهش ها و اطلاعات علمی در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی رونمایی شد.
این پایگاه با تمرکز بر بخش آموزش در سطوح مختلف به عنوان تنها مرجع رسمی و تخصصی در زمینه پیشگیری اولیه از اعتیاد دارای بخش های: اخبار، علمی و آموزشی، یادداشت ها، جشنواره ها، منشورات، سیاست گذاری و قوانین، کتابخانه مجازی، پیام های پیشگیری و.. را شامل می شود.
همچنین این پایگاه به لحاظ هنری نیز فعال بوده و در زمینه های عکس، پوستر، کاریکاتور، فیلم کوتاه و انیمیشن، شعر و داستان در تلاش است با استفاده از ظرفیت های هنری پیام اجتماعی و پیشگیرانه را به صورت غیر مستقیم منتقل نماید.

 


( ۳ )

نظر شما :