• ENGLISH
  • دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
  • آ + آ -

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه یزد عنوان کرد:

استان یزد سومین استان به لحاظ تعداد ازدواج های دانشجویی در سطح کشور است

۲۴ بهمن ۱۳۹۶ | ۰۹:۲۵ کد : ۳۷۴۸۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۵
همزمان با اعزام اولین کاروان دانشجویان مزدوج دانشگاه یزد به مشهد مقدس، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه یزد اعلام کرد: استان یزد به لحاظ تعداد ازدواج های دانشجویی در رتبه سوم کشوری پس از تهران و اصفهان قرار دارد.
استان یزد سومین استان به لحاظ تعداد ازدواج های دانشجویی در سطح کشور است

به گزارش خبرنگار فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یزد: حجت الاسلام مهدی حرزاده گفت: دو استان دیگر از لحاظ جمعیتی بسیار پر جمعیت تر از یزد محسوب می شوند و اگر بر اساس نسبت به جمعیت، آمار لحاظ شود این رتبه ها تغییر خواهد کرد و قطعاً استان یزد در رده بهتری قرار خواهد گرفت. مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه یزد بااشاره به اینکه این میزان و تعداد ازدواج دانشجوئی یک پیام بسیار مهم برای جامعه به همراه دارد تأکید کرد: این ازدواج ها در جامعه ای صورت می گیرد که خیلی از افراد به بهانه هایی از قبیل مشکلات اقتصادی از ازدواج خودداری می کنند اما این تعداد بالای ازدواج در همین جامعه و در دانشگاهها صورت گرفته است.
وی افزود: این مسئله نشان دهنده این است که در همین جامعه و در همین شرایط هم می توان زندگی خوبی را آغاز کرد. وی تصریح کرد: تفاوتی که در ازدواج های دانشجوئی با انواع دیگر وجود دارد در این است که دوام و استحکام خانواده ها در این نوع ازدواج بیشتر است. تحقیقات نشان داده است میزان خشونت و طلاق و... در از دواج های دانشجویی نسبت به انواع دیگر بسیار کمتر است.
وی برگزاری کلاس های آموزشی برای دانشجویان مزدوج را از عوامل استحکام و دوام زندگی های دانشجوئی دانست. وی همچنین از حمایت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها از این نوع ازدواج ها خبر داد.

 


۱ رای

نظر شما :