دکتر غفاری: توجه به فریضه نماز می‌تواند پیامد‌های فردی و اجتماعی مثبت و تاثیرگذاری داشته باشد

۱۷ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۷:۱۵ کد : ۳۷۳۴۳ اخبار برگزیده رویدادهای مهم اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۱۴۳
جلسه هماهنگی برنامه‌های سال ۹۷ ستاد اقامه نماز دانشگاهیان کشور با حضور آقای رضایی، نماینده رئیس جمهور در ستاد اقامه نماز کشور، دکتر غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر مظفر، قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور و جمعی از مدیران و کارشناسان ستاد اقامه نماز و وزارت علوم در محل ستاد اقامه نماز برگزار شد.
دکتر غفاری: توجه به فریضه نماز می‌تواند پیامد‌های فردی و اجتماعی مثبت و تاثیرگذاری داشته باشد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، در این جلسه دکتر غفاری ضمن تقدیر از برگزار کنندگان جلسه گفت: توجه به امر نماز می‌تواند پیامد‌های فردی و اجتماعی مثبت و تاثیرگذاری داشته باشد. خوشبختانه تمام دانشگاه‌های کشور از مساجد و نمازخانه‌های خوبی برخوردار هستند و دانشگاهیان این فریضه را به خوبی به جای می‌آوردند. ایشان تاکید کردند اگرچه فعالیت در این حوزه در نگاه اول آسان به نظر می‌رسد اما پرداختن به این موضوع ظرافت‌هایی دارد که باید به آن توجه کنیم. ما معتقدیم که فضای مساجد و نمازخانه‌ها علاوه بر نماز جماعت باید برای فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه آماده باشند.

ایشان ضمن تاکید بر هم‌افزایی همه بخش‌های مختلف دانشگاه در امر نماز افزودند: مجموعه‌هایی مثل تشکل‌ها و کانون‌های دینی و مذهبی ظرفیت خوبی برای تبلیغ و ترویج فرهنگ نماز در دانشگاه ‎ ها هستند.

در ادامه جلسه آقای رضایی نماینده رئیس جمهور در ستاد اقامه نماز ضمن تشکر از مسئولین ستاد اقامه نماز وزارت علوم و فعالیت‌های صورت گرفته در این ستاد اظهار داشت: اقامه نماز به چهار رکن تمهید، تبلیغ، تعلیم و تعمیق نیاز دارد که سه مورد اول زمینه ساز تعمیق فرهنگ نماز هستند. وزارت علوم در سه حوزه تمهید، تبلیغ و تعلیم می‌تواند تاثیرگذار باشد.

ایشان ضمن تاکید بر تاثیرگذار بودن دانشگاهیان بر فرهنگ جامعه افزودند: با توجه به تجربه گذشته هماهنگی خوبی بین نهاد رهبری در دانشگاه‌ها و معاونت‌های فرهنگی و اجتماعی دیده می‌شود.

همچنین در این جلسه برنامه‌های سال ۹۷ ستاد اقامه نماز وزارت علوم با مشورت اعضای حاضر در جلسه تدوین شد.

 


( ۱ )

نظر شما :