معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم :

انقلاب اسلامی به ملت ایران هویت بخشید

۱۷ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۴:۵۴ کد : ۳۷۳۲۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۶۴۱
دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طی سخنانی در ویژه برنامه دهه فجر ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه شهرکرد و تبریک ایام‌ا... دهه‌ی فجر گفت: انقلاب اسلامی به ملت ایران هویت بخشید و به واسطه‌ی این انقلاب جهان ملت ما را شناخت.
انقلاب اسلامی به ملت ایران هویت بخشید

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه شهرکرد؛ ویژه‌برنامه جشن انقلاب به مناسبت دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، حجت‌الاسلام سید جعفر مرتضوی مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، حجت‌الاسلام سعید صفی مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه شهرکرد، معاون فرهنگی دانشگاه وجمعی از مسئولین، کارمندان و دانشجویان دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: انقلاب اسلامی ایران یکی از پایدارترین و ماندگارترین تحولات درون کشور است که به واسطه‌ی دستاوردهای عظیمی که به بار آورد، درخشید و ماندگار شد.

دکتر غفاری به نقش دانشگاه و تفکر دانشجویی در پیروزی انقلاب اشاره کرد و گفت: دانشگاهیان به عنوان سرمایه‌هایی که برمبنای عقلانیت و هوشیاری عمل می‌کنند، هم‌اکنون در توسعه‌ی کشور نقش به‌سزایی دارند و با توجه به این وظیفه‌ی خطیر نباید نقد خویشتن را فراموش کنند.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های نسل چهارم را به‌عنوان دانشگاه‌های برخوردار از سرمایه‌های چندگانه، حساس به محیط پیرامون و رعایت حقوق شهروندی، معرفی کرد و گفت: مهم‌ترین وظیفه‌ی دانشگاه تعلیم علم و پژوهش است، با این حال دانشگاه یک نهاد فرهنگی و اجتماعی است و موظف است مهارت‌های زندگی را بیاموزد و راهنمای افراد برای ایجاد زندگی موفق باشد.

دکتر غفاری افزود: هر شهروندی در مقابل وظایف و تعهدات مسئولین حق مطالبه و نقد دارد، با این وجود این جنبه از حقوق شهروندان کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه تعلیم و تربیت را وجه تمایز دانشگاه و آموزشگاه برشمرد و تصریح کرد: تکریم و احترام به حقوق دیگران، سرمایه‌های اجتماعی و مشارکت در مجموعه‌های مختلف، سرمایه‌ی فرهنگی است و دانشجو در زمان تحصیل باید با شرکت در فعالیت‌های جانبی، از این سرمایه‌ها بهره‌مند گردد.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پایان با تأکید بر انجام وظایف فردی، نقد خویشتن و وجدان کاری ابراز امیدواری کرد که شاهد شکوفایی و رشد بیش از پیش کشور باشیم.

همچنین دکترحمیدرضا عزیزی معاون فرهنگی دانشگاه شهرکرد در آغاز این برنامه ضمن خوش‌آمد گویی به حاضرین و تبریک سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: ما شاهد بروز انقلاب‌های زیادی در جهان بودیم و قرن ۲۰ را قرن انقلاب‌ها می‌دانند، با این وجود انقلاب اسلامی ایران جز چهار انقلاب بزرگ و تأثیرگذار است که علاوه بر تغییر و تحول داخلی بر مناسبات بین‌المللی هم اثر داشت و در آن شاهد سطحی از آزادی بیان نسبت به انقلاب‌های دیگر هستیم.

وی ایدئولوژی فراگیر، ادعای جهانی‌سازی و آزادسازی جهان، رهبری بزرگ وخوشبین به آینده بودن پیروانش را ازجمله ویژگی‌های انقلاب‌های بزرگ برشمرد و گفت: تفاوت انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب‌ها در این است که انقلاب ایران مکتبی است که قائل به اسلام و قواعد و آرمان های الهی است و اگر از آن‌ها عدول کنیم به پیروزی نهایی نمی‌رسیم.

حجت‌الاسلام دکترسعید صفی مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه نیز در این جشن ضمن تبریک به مناسبت ایام‌الله دهه فجر گفت: انقلاب اسلامی فرایند تکامل رسالت انبیا الهی است که تلاشش، تثبیت معیار حق است و این رسالت از زمان پیامبر اسلام در فضای اندیشه اسلامی آغاز شد در دوره ائمه تبیین شد و در عصر غیبت توسط علمای شیعه جهت استقرار این اندیشه تلاش زیادی شده است و قیام‌های متعددی اتفاق افتاد که هرکدام زمینه ای برای انقلاب اسلامی‌اند.

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه شهرکرد در بخش دیگری از سخنانش گفت: چهل‌سالگی تکامل انقلاب اسلامی است وآنان که دم از یاس و ناامیدی می‌زنند و از ناکارآمدی نظام اسلامی دم می‌زنند، لازم است بدانند که همه دشمنان انقلاب اسلامی اعتراف به پیشرفت انقلاب کرده اند.


( ۱ )

نظر شما :

اهل رسانه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۰:۵۱
با سلام و تشکر از مسئولین سایت؛ می خواستم از اطلاع رسانی به موقع تشکر کنم ؛ بویژه طی یکسال گذشته با تغییراتی اساسی که در اطلاع رسانی معاونت فرهنگی انجام شده است.