با حضور وزیر علوم و جامعه دانشگاهی؛

آیین تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمانهای انقلاب اسلامی برگزار شد

۱۴ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۴:۲۸ کد : ۳۷۲۳۷ اخبار برگزیده رویدادهای مهم اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۴۳
آیین تجدید میثاق دانشگاهیان با امام راحل (ره)، آرمانهای انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری صبح امروز با حضور وزیر علوم، معاونان، مدیران و جامعه دانشگاهی کشور در حرم مطهر امام خمینی (ره) برگزار شد.
آیین تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمانهای انقلاب اسلامی برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، در آیینی که با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، دکتر عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم، معاونان، مدیران و مشاوران وزیر علوم و جمع کثیری از دانشگاهیان در حرم مطهر امام راحل برگزار شد؛ دانشگاهیان با اهدای تاج گل و نثار فاتحه به مقام والای بنیانگذار انقلاب اسلامی ادای احترام کردند.

دکتر منصور غلامی در آیین تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان‌های امام و رهبری در جمع خبرنگاران گفت: امروز توفیق حاصل شد در این ایام که مصادف است با ایام مبارک دهه فجر در سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به حرم حضرت امام با همراهی مدیران وزارت علوم تشرف پیدا کنیم و توفیق زیارت نصیب من شد تا تجدید پیمانی با امام راحل بر سر آنچه که جوانان و دانشگاهیان کشور با ایشان عهد بسته‌اند داشته باشیم و تلاش کنیم آرمان‌های حضرت امام بیش از پیش به تحقق برسد.

وزیر علوم افزود: حضرت امام با خلوص و اراده متصل به اراده الهی فرماندهی مجموعه انقلابی کشور را برعهده داشتند که در ذیل این نفس گرم و موثر ایشان همه جوانانی که در یک فضای خاص رشد پیدا کرده بودند در جهت اهداف اسلام و انقلاب اسلامی بسیج شدند و نشان دادند آنچه را که همه مردم عزیز ما می‌‌دانند.

وی درباره نقش دانشگاه و تفکر دانشجویی در پیروزی انقلاب اسلامی اضافه کرد: به طور قطع، ً دانشگاه‌ها و مجموعه دانشگاهی اعم از دانشجویان و اساتید جزء اقشاری بودند که از قبل از انقلاب هم از زمانی که حضرت امام در دهه چهل پیام‌شان را به مردم و جامعه منتقل کردند در این راستا برای روشنگری تحلیل و تبیین مسائل جامعه آن زمان و برای اینکه اسلام را در محیط‌های علمی به جوانان نشان دهند تلاش می‌کردند. این تلاش عموماً ادامه پیدا کرد و هنوز هم ما قشر فرهیخته دانشگاهی را به عنوان مجموعه فکری انقلابی جامعه می‌شناسیم و انشاءالله باید در این راستا از این مجموعه برای تبیین مسائل و مشکلات پیش روی جامعه برای تحقق بهتر و بیشتر اهداف استفاده شود.

وزیر علوم درباره مهم‌ترین توصیه امام راحل خاطر نشان کرد: مهم‌ترین توصیه امام که از قبل بوده و هست؛ وحدت ملی، توجه به مردم و ساده زیستی و خدمت و تلاش بدون انتظار اجر و مزد بوده است.

همچنین دانشگاهیان ایران اسلامی امروز به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی با صدور میثاق نامه ای با امام راحل، آرمانهای انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری تجدید میثاق کردند.


نظر شما :

سید محمد نوردادگر ۲۵ تیر ۱۳۹۸ | ۰۰:۲۵
سلام صلوات ارواح شهدا اسلام و سلام به روح الله امام خمینی رحمت الله تعالی علیه خداوند متعال به تمام شما اجر کلی عنایت فرمایید .التماس دعا رزمنده هشت سال دفاع مقدس