معاون فرهنگی وزیر علوم خبرداد؛

رشد ۷۲ درصدی تشکل‌های اسلامی دانشجویان طی ۴ سال گذشته

۰۲ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۳:۴۹ کد : ۳۷۰۵۳ اخبار برگزیده رویدادهای مهم اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۶۳
معاون فرهنگی وزیر علوم از رشد ۷۲ درصدی تعداد تشکل‌های اسلامی دانشجویان طی ۴ سال گذشته خبر داد.
رشد ۷۲ درصدی تشکل‌های اسلامی دانشجویان طی ۴ سال گذشته

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی، دکتر غلامرضا غفاری در بخشی از برنامه گفتگوی خبری ۲۰، درباره فعالیت تشکل‌های دانشجویی گفت: بخش مهمی از مشارکت دانشجویان در قالب تشکل‌های دانشجویی انجام می‌شود این تشکل‌ها نیز به صورت‌های مختلف فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: برخی از تشکل‌ها، به عنوان انجمن‌های علمی فعالیت می‌کنند که اکنون ۹ هزارو ۳۸۸ انجام علمی در دانشگاه‌های کشور فعال هستند و اگر این تعداد را با سال ۹۲ مقایسه کنیم، یک رشد ۵۳ درصدی را انجمن‌های علمی شاهد هستیم.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم افزود: تاکنون حدود ۳۶ اتحادیه مربوط به انجمن‌های علمی تشکیل شده که در حوزه دانش تخصصی خود مشغول فعالیت هستند.

وی افزود: در کنار این تشکل‌ها، حدود ۳۲۲ واحد تشکل اسلامی دانشجویان، در دانشگاه‌ها فعال هستند که ۱۰۸ تشکل آن مربوط به بسیج دانشجویی است و مابقی نیز سایر تشکل‌های اسلامی هستند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم افزود: در تشکل‌های اسلامی دانشجویان با تعداد این تشکل‌ها در سال ۹۲، رشد ۷۲ درصدی را نشان می‌دهد. علاوه براین تشکل‌های، کانون‌های دانشجویی فرهنگی نیز در عرصه‌های مختلف دینی، مذهی، ادبی فرهنگی و... فعال هستند.

وی ادامه داد: به لحاظ تعداد، تشکل‌های دانشجویی رشد خوبی داشته‌اند ولی انتظار ما این است که جمعیت تحت پوشش این تشکل‌ها نیز افزایش یابد.


( ۱ )

نظر شما :