در دانشگاه مراغه برگزار شد:

نشست مدیران فرهنگی دانشگاه های منطقه ۳ کشور

۲۳ دی ۱۳۹۶ | ۱۰:۱۷ کد : ۳۶۸۸۳ اخبار برگزیده رویدادهای مهم اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۱۰
نشست یک روزه مدیران فرهنگی دانشگاه های منطقه ۳ کشور در دانشگاه مراغه و با حضور مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و مدیران فرهنگی دانشگاه‌های منطقه۳ کشور برگزار شد.
نشست مدیران فرهنگی دانشگاه های منطقه ۳ کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ فضل ا... ایرجی، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اشاره ظرفیت های بالای نشست های منطقه ای گفت: باید از ظرفیت نشست‌های منطقه‌ای استفاده کرد چرا که در این نشست‌ها انتقال تجربیات بخصوص تجربیات موفق و آگاهی از وضعیت فرهنگی دانشگاه‌ها، به صورت جدی محقق می‌شود.
وی افزود: حمایت از فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی از منظر مسئولیت اجتماعی دانشگاهیان و پاسخگویی به نیازها و مسائل اجتماعی مهم است. وی همچنین گسترش این فعالیت‌ها به منزله پاسخگویی به تقاضای متنوع دانشجویان به عنوان اقدام پیشگیرانه از ابتلاء به آسیب‌های اجتماعی خواند.
در ادامه این نشست، حجت الاسلام و المسلمین صفرزاده، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مراغه، گفت: از موضوعات بسیار مهم در دانشگاه‌ها همین موضوعات فرهنگی است که مسئله بسیار پیچیده‌ای است و باید متولیان فرهنگی به یک اشتراک فکری در مورد فرهنگ برسند. فرهنگ سه سطح دارد؛ باورها، ارزش‌ها و هنجارها. متولیان فرهنگ باید بدانند که در کدام سطح برنامه ریزی کنند، هنجارها ریشه در ارزش‌ها دارند و اگر بخواهیم هنجارها رو تغییر بدهیم باید ارزش‌ها تغیییر کنند و برای تغییر ارزش‌ها باید باورها را تغییر داد و لذا باید در همه فعالیت‌های امور فرهنگی دقت داشته باشیم که این کار را با ظرافت خاصی انجام دهیم.

حجت الاسلام والمسلمین جباری، مدیر فرهنگی دانشگاه ارومیه و دبیر منطقه ۳ نشست های منطقه‌ای را فرصت مناسبی جهت هم اندیشی و هم افزایی دانشگاه‌ها حول مشکلات، تجارب خاص و موفقیت‌ها دانست و افزود: با توجه به بافت فرهنگی دانشگاه‌های این منطقه از لحاظ مذاهب، قومیت‌ها و مرزی بودن مراکز، برگزاری نشست‌های منطقه‌ای به منظور هم افزایی و الگو سازی فرهنگی ضروری است.

همچنین در حاشیه این نشست دکتر ایرجی با رئیس دانشگاه مراغه و استاد حیدر عباسی (باریشماز) شاعر و نویسنده برجسته دیدار و گفتگو کرد.

 


نظر شما :