دکتر غفاری: از دانشگاه نباید سیاست زدایی شود، همچنان که دانشجو و دانشگاه نباید به ورطه سیاست زدگی بیافتد

۱۶ دی ۱۳۹۶ | ۱۶:۱۰ کد : ۳۶۷۹۶ اخبار برگزیده رویدادهای مهم اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۰۵
تعدادی از فعالان تشکل های اسلامی دانشجویی صبح امروز با معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم دیدار کردند.
دکتر غفاری: از دانشگاه نباید سیاست زدایی شود، همچنان که دانشجو و دانشگاه نباید به ورطه سیاست زدگی بیافتد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ دکتر غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ در دیدار با تعدادی از فعالان تشکل های اسلامی دانشجویی ضمن تاکید بر حمایت از فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی دانشجویان اظهار داشت: وزارت علوم در حوزه های فرهنگی و اجتماعی بر مشارکت حداکثری دانشجویان در تشکل های دانشجویی و فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تاکید دارد.

وی با اشاره به ظرفیت های مختلف فضای دانشگاهی برای گسترش این گونه فعالیت ها گفت: تشکل های اسلامی دانشجویی حوزه ای است که ظرفیت بسیاری در جذب و بالا بردن فعالیت های دانشجویی دارد. وی در ادامه با اشاره به اهمیت فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه ها افزود: فعال شدن زمینه های افزایش مشارکت و حضور دانشجویان در تشکل ها و فعالیت های مختلف دانشجویی و فرهنگی علاوه بر جنبه های آموزشی، مهارتی و تربیتی زمینه کاهش آسیب های اجتماعی را فراهم می سازد.

دکتر غفاری در ادامه این جلسه با تبیین اهمیت سیاست ورزی در دانشگاه ها توسط دانشجویان در پاسخ به ترسیم وضعیت سیاسی در دانشگاه ها توسط برخی دانشجویان، اظهار داشت: از دانشگاه نباید سیاست زدایی شود، همچنان که دانشجو و دانشگاه نباید به ورطه سیاست زدگی بیافتد. وی چنین وضعیتی را به دور از ویژگی معرفتی، علم و آگاهی بخشی دانشگاه خواند و بر ضرورت قانون گرایی، مسئولیت پذیری و تعهد اجتماعی دانشگاهیان به عناون یک مرجع مهم اجتماعی تاکید کرد. دکتر غفاری همچنین در ادامه گفت: کنش دانشجویان مبتنی بر عقلانیت، دانش و آگاهی است و به این خاطر دانشگاه پیشرو است و نباید دچار رخوت و سستی شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، فعالیت های قانونمند در تشکل های اسلامی و فضای مناسب برای تقویت آن را مقوم سرمایه های فرهنگی، اجتماعی و اخلاقی دانشگاه خواند و به عنوان سیاست بنیادی وزارت علوم بر تقویت و توسعه این فضا تاکید کرد.

لازم به ذکر است در این نشست دانشجویان حاضر به ارائه دیدگاه های خود و تشکل های متبوع خود در خصوص مسائل مختلف سیاسی و اجتماعی پرداختند.


( ۱ )

نظر شما :