مجموعه نمایشگاه سیار (... قبل از پایان) به دبیرخانه های شورای فرهنگی و اجتماعی مناطق دانشگاهی اهدا شد

۱۳ دی ۱۳۹۶ | ۱۴:۲۷ کد : ۳۶۷۷۱ اخبار برگزیده رویدادهای مهم اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۷۰
اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ مجموعه نمایشگاه سیار (... قبل از پایان) را بین دبیرخانه های شورای فرهنگی و اجتماعی مناطق دانشگاهی توزیع کرد.
مجموعه نمایشگاه سیار (... قبل از پایان) به دبیرخانه های شورای فرهنگی و اجتماعی مناطق دانشگاهی اهدا شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ فضل ا... ایرجی، مدیر کل فرهنگی و اجتماعی گفت: یکی از برنامه های کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در دانشگاه ها که موضوع تفاهم نامه معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و شورای اجتماعی وزارت کشور قرار گرفته است، طراحی و تدوین نمایشگاه سیار با محتوای پیشگیری از اعتیاد می باشد که در نیمه اول آذرماه سال جاری در اختیار دبیرخانه مناطق ده گانه دانشگاهی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: این مجموعه شامل ۱۰۰ اثر هنری در قالب عکس، پوستر، کاریکاتور و نقاشی می باشد که بیشتر توسط دانشجویان در برنامه ها و جشنواره های مرتبط با موضوع پیشگیری از اعتیاد تولید و طراحی شده است. ایرجی افزود: بخشی از محتوای نمایشگاه سیار نیز شامل باورهای غلط و رایج درباره مصرف مواد مخدر می باشد که پیش از این در قالب کتابچه ۴۴ باور غلط درباره اعتیاد ویژه جوانان چاپ و در دانشگاه ها توزیع شده است. دانشگاه ها با اعلام درخواست خود در هر منطقه می توانند این مجموعه نمایشگاهی را جهت برپایی به صورت امانت از دبیرمنطقه تحویل بگیرند.

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم بیان داشت: ضمن توجه به مقوله اعتیاد و ضرورت پیشگیری از این پدیده اجتماعی اقدامات و برنامه های کیفی و موثری طی سال های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ در معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها با موضوعات پیشگیری از سوء مصرف الکل، مواد مخدر، سیگار و قلیان، پیشگیری از طلاق و مفاسد اخلاقی صورت گرفته است و پس از تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی (مد ظله العالی)، برنامه کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در دانشگاه ها با همکاری ادارات کل اجتماعی استانداری های کشور با قوت بیشتری انجام گرفت.

ایرجی با بیان اینکه آسیب هایی همچون اعتیاد به مواد مخدر و الکل، طلاق، روابط ناسالم جنسی، شبکه های مخرب و فضای مجازی و... به عنوان پدیده های اجتماعی ربط وثیقی با سایر آسیب ها همچون حاشیه نشینی دارد، تاکید کرد: دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی به عنوان نهادهای اجتماعی پویا، می بایست به لحاظ فکری و فرهنگی به کمک سایر اقشار جامعه برسند و لازمه این حرکت ملی دانش، بینش و نگرش مفید و موثر در شناخت صحیح آسیب و برنامه ریزی و اقدام لازم در این زمینه خواهد بود.

 


نظر شما :