دکتر ایرجی: باید در دانشگاهها یک نهضت قرآنی صورت گیرد

تعداد بازدید:۱۱۳۴
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در هشتاد و دومین جلسه مجمع مشورتی شورای هماهنگی فعالیت های دینی و قرآنی دانشگاه ها گفت: اگرچه اعتقادات دینی در دانشگاهها در وضعیت مناسبی قرار دارد ولی باید تلاش کنیم فعالیتهای دینی و قرآنی در دانشگاهها را گسترش بیشتری بدهیم.
دکتر ایرجی:  باید در دانشگاهها یک نهضت قرآنی صورت گیرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ فضل الله ایرجی، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در هشتاد و دومین جلسه مجمع مشورتی شورای هماهنگی فعالیت های دینی و قرآنی دانشگاه ها گفت: اگرچه اعتقادات دینی در دانشگاهها در وضعیت مناسبی قرار دارد ولی باید تلاش کنیم فعالیتهای دینی و قرآنی در دانشگاهها را گسترش بیشتری بدهیم.

ویضمن تاکید بر راه اندازی نهضت قرآنی در دانشگاهها بیان کرد: قرآن می تواند عامل وحدتبخش در کشور ما باشد بنابراین ما تلاش می کنیم جشنواره های قرآنی را در دانشگاههایی برگزار کنیم که دانشجویان اهل سنت هم داریم.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ در ادامه ضمن تقدیر از اعضای مجمع مشورتی تاکید کرد: ما علاوه بر برگزاری جشنواره قرآن و عترت در سطح دانشجویان، این جشنواره را باید در سطح کارکنان و اعضای هیئت علمی هم برگزار نماییم.

هشتاد و دومین جلسه مجمع مشورتی شورای فعالیت های دینی و قرآنی دانشگاهها با حضور اعضا مجمع (نمایندگان دستگاه های دانشگاهی: نهاد رهبری در دانشگاهها، وزارت علوم، وزارت بهداشت، جهاد دانشگاهی، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه فنی و حرفه ای، دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه علمی و کاربردی، بسیج دانشجویی، دانشگاه علوم و معارف قرآنی) به میزبانی اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزارشد.

 


نظر شما :