۱۰۰ هزار دانشجو از سراسر کشور در اردوی راهیان نور شرکت می کنند

۲۳ آذر ۱۳۹۶ | ۱۱:۱۶ کد : ۳۶۳۱۲ اخبار برگزیده رویدادهای مهم اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۸۳
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ۱۰۰هزار دانشجو از دانشگاههای سراسر کشور امسال در اردوی راهیان نور شرکت می کنند.
۱۰۰ هزار دانشجو از سراسر کشور در اردوی راهیان نور شرکت می کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ به نقل از ایرنا، فضل اله ایرجی کجوری، چهارشنبه در حاشیه جشنواره هنر و ادبیات دفاع مقدس در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دو ستاد راهیان نور در وزارت علوم فعالیت دارند، افزود: این دو ستاد علاوه بر هماهنگی سفر دانشجویان و دانشگاهیان به مناطق عملیاتی دفاع مقدس با استفاده از معارف جنگ، خاطرات و مکانهای عملیاتی رزمندگان اسلام علیه دشمن را روایت می کنند.
وی اظهارکرد: امسال سامانه ثبت نام افراد علاقمند به ورود به مناطق جنگی راه اندازی شده و در این راستا از دانشجویانی که برای نخستین بار به مناطق عملیاتی سفر می کنند و در این سامانه ثبت نام کرده اند، حمایت می کنیم.
ایرجی کجوری افزود: از جمله برنامه های ستاد راهیان نور توسعه فعالیت های فرهنگی می باشد که علاوه بر بازدید از مناطق جنگی جنوب، گردشگری دریایی، بازدید از مناطق غرب همچون استان های کرمانشاه، کردستان و بوشهر را در برنامه خود قرار داده است.
وی بیشترین حجم تردد سفر دانشجویان به مناطق عملیاتی را ماه های بهمن و اسفند عنوان کرد و گفت: بر اساس قوانین و قواعدی که برای ستاد راهیان نور در نظر گرفته شده، داوطلبان بیشتری را می توان در این اردوها شرکت داد.
وی با اشاره به فعالیت ستاد کنگره شهدای دانشجو اظهارکرد: دوره اول کنگره شهدای دانشجو با افتخار و منسجم برگزار شد و امسال دوره دوم را تقریباً در همه دانشگاههای کشور برگزار می کنیم.
مدیرکل پشتیبانی فعالیت های فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تاکید ما بزرگداشت شهدای دانشجو در این کنگره است ولی برخی از شهدای شاخص ما در دوران دفاع مقدس و شهدای دانشجو از شهدای مدافع حرم نیز در این کنگره ها مطرح می شوند.
ایرجی کجوری، با بیان اینکه جشنواره هنر و ادبیات دفاع مقدس به نوعی با کنگره شهدای دانشجو ارتباط دارد، بیان کرد: این جشنواره یکی از برنامه های متنوع در حوزه فعالیت های دینی می باشد که به طور گسترده و منسجم با جشنواره های قرآن و عترت دانشجویی و کنگره شهدا مرتبط است.
وی ادامه داد: سال آینده برگزاری برنامه ملی جشنواره قرآن و عترت برعهده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد.
بر اساس این گزارش؛ اختتامیه دومین جشنواره هنر و ادبیات مقاومت علوم دریایی روز چهارشنبه با حضور معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر برگزار شد و در پایان از برگزیده های این جشنواره تقدیر شد.
 


نظر شما :