معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم: آرامش و آسایش امروز حاصل خون شهداست

۲۲ آذر ۱۳۹۶ | ۱۶:۵۷ کد : ۳۶۲۸۴ اخبار برگزیده رویدادهای مهم اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۸۰
اختتامیه دومین جشنواره هنر و ادبیات مقاومت با حضور رئیس دانشگاه، معاون و مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و جمع کثیری از دانشجویان در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر برگزار شد
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم: آرامش و آسایش امروز حاصل خون شهداست

اختتامیه دومین جشنواره هنر و ادبیات مقاومت با حضور رئیس دانشگاه، معاون و مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، مسئولین لشکری و کشوری و جمع کثیری از دانشجویان در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ دکتر غفاری در مراسم اختتامیه دومین جشنواره هنر و ادبیات مقاومت در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر ضمن اشاره به لزوم احترام به خون شهدای دفاع مقدس گفت: شهدا از همه چیزخود گذشتند و جان برکف ادای دین کردند و ما امروز باید قدردان آن زحمات باشیم. وی سپس ادامه داد: آرامش و آسایش امروز حاصل خون شهداست و ماباید رهرو راه شهدا باشیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ضمن به اشاره به تاثیر هنر متعهد و ادبیات پایداری گفت: انسان موجودیست هنرمند چون بهره مند از ابداع و نوآوری و ایفای نقش است. حس تعهد و مسئولیت است که هنرمند را وادار می کند تا آثار ارزشی برگرفته از فرهنگ غنی ایران اسلامی را خلق کند.

دکتر غفاری با اشاره به تاثیرگذاری جشنواره هایی مانند این جشنواره افزود: مقاومت و پایداری به خاطر حریت و آزادگی بود تا هویت خود را به دیگران نشان دهیم به همین دلیل ادبیات و هنر مقاومت می تواند تاثیرگذار باشد. وی ادامه داد: حوزه تاثیرگذار هنر همیشه توانسته حقایقی را بیان کند که تشنگان حقیقت در پی آن بوده اند.

وی همچنین اظهار داشت: ادبیات متعهد، پلشتی ها و زشتی ها را ازبین می برد و دربرگیرنده حقایق و هویت ماست.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با تاکید بر مشارکت دانشگاهیان در تولید سرمایه های فرهنگی گفت: وجود انسانی با مشارکت و خلاقیت کامل می شود و انسان به میزانی که در طبیعت سرمایه گذاری می کند به همان میزان می تواند در اجتماع تولید سرمایه فرهنگی نماید.

دکتر غفاری افزود: موفقیت حوزه فرهنگی در دانشگاهها در گرو همکاری و تعامل با حوزه های آموزشی و پژوهشی دانشگاه می باشد. حوزه فرهنگی هم از نظر فعالیت با سایر حوزه ها متفاوت است و هم از جهت تاثیر بسزایی که می تواند در پرورش و تربیت نسل فردا داشته باشد. در حوزه فرهنگی این دانشجویان هستند که کار و تلاشی را انجام می دهند و ما در جایگاهی که در این میدان داریم باید بتوانیم بر اساس فرصتها و تواناییها انتظارات دانشجویان را برآورده کنیم.
ما در جامعه شاهد آن هستیم که دانشجویانی که در کنار آموزش و گذراندن دروس خود در فعالیتهای فرهنگی مشارکت دارند بسیار موفق تر بوده و بر آینده جامعه تاثیرگذار تر هستند ضمن اینکه کمتر دچار آسیبها و انحرافات می شوند.

گفتنی است؛ این جشنواره با محوریت شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم، شهدای رسانه، شهدای دانشجو و راهیان نور در بخشهای ادبی شعر و داستان و بخشهای هنری عکس، فیلم کوتاه، موسیقی، طراحی پوستر و نمایش خیابانی ویژه دانشگاهیان سراسر کشور اعم از دولتی، آزاد، پیام نور و غیر انتفاعی برگزار گردید. بیش از ۵۰۰ اثر در این جشنواره به مرحله داوری راه یافته که در مراسم اختتامیه از برگزیدگان تقدیر بعمل آمد.
تجلیل از خانواده شهید سیاح طاهری از شهدای مدافع حرم و تجلیل از عبدالحسن برزیده کارگردان فیلم دفاع مقدسی دکل از برنامه هایی بود که در این مراسم به اجرا درآمد. در پایان مراسم با حضور مهمانان از کتاب قصه های روزهای عشق و خون مشتمل بر مجموعه داستانهای رسیده به نخستین جشنواره ملی هنر و ادبیات مقاومت در سال ۱۳۹۵ رونمایی شد. افتتاح نمایشگاه جلوه های مقاومت و حضور بر مزار شهدای گمنام و قرائت زیارت و ادای احترام به شهدای گرانقدر خاتمه بخش مراسم بود.


نظر شما :