• ENGLISH
  • شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۶
  • آ + آ -

دکتر میرزایی طی پیامی ازدانشجویان و دانشگاهیان استان سیستان و بلوچستان تقدیر کرد

۱۲ آذر ۱۳۹۶ | ۱۶:۱۳ کد خبر : ۳۶۰۷۰ اخبار برگزیده رویدادهای مهم اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۶۳
سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری روز یکشنبه طی پیامی از دانشجویان و دست‌اندرکاران برگزاری باشکوه مراسم ۱۶ آذر ۱۳۹۶ در دانشگاه سیستان و بلوچستان تقدیر کرد.
دکتر میرزایی طی پیامی ازدانشجویان و دانشگاهیان استان سیستان و بلوچستان تقدیر کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری روز یکشنبه طی پیامی از دانشجویان و دست‌اندرکاران برگزاری باشکوه مراسم ۱۶ آذر ۱۳۹۶ در دانشگاه سیستان و بلوچستان تقدیر کرد.

 

متن این پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

دانشجویان و دانشگاهیان گرامی دانشگاه های استان سیستان و بلوچستان

با سلام؛

۱۶ آذر روز دانشجو، از سال ۱۳۳۲ که با شهادت سه تن از دانشجویان در دانشکده فنی دانشگاه تهران خونین شد تا به امروز، همواره نماد آزادگی و استقلال دانشگاه بوده است. پاسداشت چنین روزی، تکریم و تعظیم دربرابر ارزش‌های والای انسانی است؛ ارزش‌هایی که امروز در سیمای دانشگاه، بیش از هر جای دیگری تجلی یافته است و باعث شده این نهاد مردمی و انقلابی، همیشه در رأس جریان مطالبه‌گری و آرمان‌خواهی کشور باشد. امسال نیز همچون چهار سال گذشته با لطف الهی برنامه روز دانشجو با حضور ریاست محترم جمهوری در دانشگاه سیستان و بلوچستان با شکوه هرچه تمام‌تر برگزار شد و استقلال و آزادی دانشگاه و مطالبه گری دانشگاه مورد تاکید دانشجویان و تایید رییس محترم جمهور قرار گرفت. بر خود فرض می‌دانم از ریاست محترم دانشگاه، معاونت فرهنگی و دانشجویی و سایر مسئولان دانشگاهی، استادان، به خصوص تشکل‌های اسلامی، انجمن‌های علمی، کانون‌های فرهنگی، شورای صنفی و نشریات دانشجویی و حضور پر شور و شعور همۀ آحاد دانشجویان که با گرایش‌ها و سلایق گوناگون سیاسی و اجتماعی در به ثمر نشستن این مراسم باشکوه نقش‌آفرین بودند، قدردانی نمایم. امید است که با همت و حمیّت دانشجویان و دانشگاهیان عزیز، سنت حسنه ۱۶ آذر روز دانشجو هرروز بیش از پیش بارور و سرزنده برگزار شود و موجبات تحقق بیشتر آرمان آزادی‌خواهی و عدالت‌طلبی دانشگاه را به منصۀ ظهور برساند.

در پایان جا دارد از کلیه دانشجویان و فعالان محترم و معزز دانشجویی دانشگاههای سراسر کشور که با مشارکت ارزشمند و عقلانی و پرشور خود در تحقق مسئولیت اجتماعی دانشگاه نقش آفرینی مینمایند قدر دانی کنم.

مراسم روز دانشجو عصر شنبه در اولین سفر استانی دولت دوازدهم به استان سیستان و بلوچستان و در آستانه ۱۶ آذر روز دانشجو با سخنرانی دکترحسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران و حضور حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نیز جمعی از اعضای کابینه دولت دوازدهم در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد.


نظر شما :