• ENGLISH
  • شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۶
  • آ + آ -

راهکارهایی برای ارتقای انجمنهای عملی دانشجویی؛

اولین جلسه کمیته نظارت بر انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه یزد و حمایت از آنها برگزار شد

۲۳ آبان ۱۳۹۶ | ۱۴:۰۲ کد خبر : ۳۵۶۷۴ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۴۰
در اولین جلسه کمیته نظارت بر انجمن های علمی دانشجویی و حمایت از آنها که با حضور رییس دانشگاه یزد و سایر اعضای کمیته درمحل سالن کنفرانس دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد، درباره راهکارهای ارتقای وضعیت انجمنهای عملی دانشجویی بحث و تصمیم گیری شد.
اولین جلسه کمیته نظارت بر انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه یزد و حمایت از آنها برگزار شد

به گزارش دریافتی از خبرنگار فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یزد، در ابتدای این جلسه دکتر کاظم مندگاری معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در خصوص آیین نامه جدید انجمن های علمی دانشجویی و جایگاه این کمیته در این آیین نامه مطالبی را مطرح نمود که بر اساس آن و با پیشنهاد رییس دانشگاه، علاوه بر یکی از مشاورین علمی انجمنهای علمی، رییس مرکز استعدادهای درخشان نیز به عنوان عضو این کمیته تعیین شد.
در ادامه این جلسه دکتر ابوالفضل مرشدی مدیر امور فرهنگی و اجتماعی و عباس تیموری کارشناس انجمن های علمی در خصوص وضعیت انجمن های علمی دانشجویی از جمله لزوم توجه بیشتر دانشکده ها به انجمنهای علمی و ضرورت تجهیز این انجمنها و تسهیل در برگزاری اردوهای علمی صحبت کردند. در ادامه، وظایف مشاورین انجمنهای علمی و رؤسای دانشکده ها نسبت به انجمنها و نیز مقررات مربوط به اردوهای دانشجویی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و مقرر شد برای تبیین جایگاه انجمنهای علمی دانشجویی و مسئولیت فعالتیهای آنان در دانشکده ها، هم اندیشی ای با رؤسای دانشکده ها برگزار گردد. در این جلسه مقرر شد امتیاز فرهنگی اعطا شده به استادان مشاور انجمن های علمی و تخصیص اعتبار برای تجهیز انجمن های علمی بر اساس عملکرد آنها باشد. موافقت با برگزاری اردوی آموزشی دبیران انجمن های علمی در شهر مقدس و موافقت با تشکیل انجمن میان رشته ای نانوفناوری از مصوبات این جلسه بود. طرح پیشنهادی انجمن علمی انسان شناسی برای برگزاری جشنواره قوم لر نیز مورد بررسی و موافقت کلی قرار گرفت و موافقت نهایی با آن منوط به بررسی بیشتر و اصلاحاتی در طرح شد.


نظر شما :