دکتر میرزایی:

برگزاری کنگره ملی شهدای دانشجو از افتخارات جامعه دانشگاهی است/جامعه دانشجویی کشور در اربعین حسینی بسیار فعال است

۱۹ مهر ۱۳۹۶ | ۱۳:۰۰ کد : ۳۴۶۱۵ اخبار برگزیده رویدادهای مهم اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۸۰۰
حسین میرزایی دوشنبه شب در نشست ستاد ملی اربعین دانشگاهیان کشور در دانشگاه ایلام اظهار کرد: مبلغ این وام برای دانشجویان مجرد ۱۰ میلیون ریال و برای دانشجویان متاهل ۱۵ میلیون ریال است.
برگزاری کنگره ملی شهدای دانشجو از افتخارات جامعه دانشگاهی است/جامعه دانشجویی کشور در اربعین حسینی بسیار فعال است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ به نقل از خبرگزاری ایرنا، سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تاکید کرد: جامعه دانشجویی کشور در حوزه مذهبی بخصوص اربعین حسینی بسیار فعال است و اگر دیندارتر و انقلابی تر از دیگر بخش های جامعه نباشد کمتر هم نیست اما این وجهه دانشگاهیان به صورت مناسب به جامعه معرفی نشده است.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی از دل دانشگاه ها شکل گرفته است، گفت: سال گذشته در ایام دهه فجر با ایجاد پیاده راه انقلاب و دانشگاه، فعالیت های جامعه دانشگاهی در دوران پیروزی انقلاب اسلامی به نمایش گذاشته شد.
میرزایی برگزاری کنگره ملی شهدای دانشجو را یکی از افتخارات جامعه دانشگاهی عنوان کرد و افزود: برگزاری این کنگره و همچنین تشکیل ستاد ملی راهیان نور دانشگاهیان کشور اتفاق خوبی است که در زمینه معرفی و تقویت وجهه دینی و مذهبی جامعه دانشگاهی کشور انجام شده است.
وی اظهار کرد: ستاد ملی اربعین دانشگاهیان کشور نیز در ادامه این فعالیت ها شکل گرفته است که کار خدمات رسانی به دانشجویان شرکت کننده در کنگره بزرگ اربعین حسینی را انجام می دهد.
سرپرست معاونت فرهنگی وزارت علوم گفت: اعضای این ستاد متشکل از دانشگاه های مختلف زیر مجموعه وزارت علوم و همچنین سازمان بسیج دانشجویی و دیگر ارگان ها و نهادهاست و باید برای آن لوگو و نشان یکسان طراحی شود.
میرزایی تاکید کرد: طراحی یک نشان یکسان برای این ستاد عام بودن حرکت علمی و دانشگاهی کشور در زمینه پیاده روی بزرگ اربعین را نشان می دهد.
وی یادآور شد: ظرفیت خدمات رسانی به دانشجویان در حوزه های مختلف اسکان، تغذیه و حمل و نقل در داخل و خارج از مرزها باید شناسایی و احصا شود تا بر اساس آن برنامه های لازم صورت گیرد.


( ۱ )

نظر شما :