• ENGLISH
  • شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۶
  • آ + آ -

شامگاه شنبه ۱۵ مهرماه؛

معارفه ورودی های جدید کارشناسی در دانشگاه یزد برگزار شد

۱۷ مهر ۱۳۹۶ | ۱۴:۲۴ کد خبر : ۳۴۵۵۱ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۴
مراسم معارفه دانشجویان ورودی جدید دانشگاه یزد شامگاه شنبه ۱۵ مهرماه با حضور مسئولان دانشگاه و بیش از ۱۵۰۰ نفر از دانشجویان ورودی جدید در دانشگاه یزد برگزار شد.
معارفه ورودی های جدید کارشناسی در دانشگاه یزد برگزار شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یزد، در ابتدای این مراسم دکتر محمد صالح اولیاء، رئیس دانشگاه یزد با خوش آمد گویی به دانشجویان تازه وارد گفت: خوشبختانه چند سالی است که رتبه های دانشجویان ورودی به دانشگاه یزد ارتقای خوبی یافته است. این موضوع نشان دهنده ارتقای جایگاه دانشگاه یزد نزد داوطلبان تحصیلات عالی است.
وی بیان داشت: دانشگاه یزد از دانشگاه های نوپا و جوان کشور است که نسبت به بسیاری از دانشگاه های کشور از قدمت کمتری برخوردار است اما از لحاظ جایگاه و رتبه علمی در زمره بهترین دانشگاه های کشور است. وی افزود: این موفقیت‌ها علل گوناگونی از جمله؛ امکانات مناسب، استادان خوب، آزمایشگاه های مجهز و... دارد. اما از مهمترین علل این موفقیت، داشتن دانشجویان خوب و مؤثر بوده است. از شما دانشجویان جدید می خواهم با تلاش و کوشش وضعیت دانشگاه را بیش از پیش ارتقا دهید.
رئیس دانشگاه یزد خاطر نشان کرد: ماهیت فعالیت علمی نباید مدرک گرایی یا صرفاً دانش‌آموختگی باشد. هدف باید پژوهش علمی و کشف مجهولات باشد تا انتظار تحقق یک جامعه علمی را داشته باشیم. وظیفه ما فراهم کردن امکانات و بستر مناسب برای فعالیت علمی شما دانشجویان است. اما شما نیز باید تمام تلاش خود را برای فعالیت های علمی به کارگیرید.
دکتر اولیاء در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رشد علمی و اخلاقی دانشجویان گفت: دانشجویان باید این نکته مهم را بدانند که صرفاً فعالیت علمی موجب رشد انسان نمی شود، علم و اخلاق با یکدیگر ارتباط متقابل دارند. شما در شهری برای تحصیل وارد شده اید که اخلاقی و مذهبی و بودن آن بر کسی پوشیده نیست. لذا از دانشجویان این انتظار می رود که اخلاق را در کنار فعالیت علمی لحاظ کنند.
وی تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که می تواند موجب ایجاد آمادگی در شما دانشجویان برای ورود به جامعه و فعالیت های جمعی باشد همین تشکل های دانشجویی است. شما از طریق این فعالیت‌ها می توانید کارهای جمعی را بیاموزید و انجام دهید. این مسئله مقدمه ورود شما به جامعه پس از دانش‌آموختگی است.
وی اظهار داشت: با توجه به مصادف بودن این مراسم با ایام محرم و عزاداری سرور و سالار شهیدان باید در نظر داشت که پیام این واقعه عظیم تاریخی دو نکته را در خود دارد که عبارتند از؛ فداکاری و جهاد در راه عقیده. این دو اصل در همه زمان ها و مکان ها قابل تطبیق است. در محیط دانشگاه نیز شما می توانید با فداکاری و تلاش در راه آرمان و عقیده علاوه بر ارتقای وضعیت علمی کشور جامعه ای سالم را نیز بنا نهید.
معرفی معاونت های دانشگاه و تشکل های دانشجویی در قالب کلیپ، سخنرانی احمد آبایی مشاور و کارشناس مسائل خانواده و همچنین شعرخوانی سید صادق آتشی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 


نظر شما :