• ENGLISH
  • شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۶
  • آ + آ -

شانزدهمین نمایشگاه کتاب پنجره دانشگاه صنعتی اصفهان

۱۷ مهر ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۵ کد خبر : ۳۴۵۳۸ اخبار دانشگاه اخبار منتخب دانشگاه
تعداد بازدید:۴۵
شانزدهمین دوره نمایشگاه کتاب پنجره از روز شنبه، پانزدهم مهرماه ۱۳۹۶ در محل تالار شهید آوینی با حضور معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان آغاز به کار کرد.
شانزدهمین نمایشگاه کتاب پنجره دانشگاه صنعتی اصفهان

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه صعنتی اصفهان؛ شانزدهمین دوره نمایشگاه کتاب پنجره از روز شنبه، پانزدهم مهرماه ۱۳۹۶ در محل تالار شهید آوینی با حضور معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی آغاز به کار کرد. به گفته شجاعیان، دبیر کانون پنجره، در این نمایشگاه که به مدت پنج روز ادامه می‌یابد، بالغ بر پنج هزار عنوان کتاب عرضه شده که ناشران بخشهای عمومی (سه نشر افق، ققنوس و هرمس)، بخش زبان خارجی (جنگل جاودانه) و انتشارات داخلی (نشر مرکزی دانشگاه و جهاد دانشگاهی)، از جمله شرکت‌کنندگان اصلی آن هستند. به گفته مدیر برگزاری نمایشگاه، همه کتابهای عرضه شده، دارای تخفیف ۲۰ درصد از طرف دانشگاه برای خریداران دانشجو و تخفیف بین ۲۰ تا ۵۰ درصد از طرف ناشران می‌باشد.

دکتر کلانتری، معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان نیز در حاشیه آیین افتتاحیه این نمایشگاه با اشاره به فضای صنعتی-فنی این دانشگاه، ضرورت برگزاری چنین فعالیتهای فرهنگی را یادآور شده و برگزاری نمایشگاه کتاب را در این راستا دانستند. ایشان با اشاره به بالا بودن سطح کمی و کیفی نمایشگاه، شکل‌گیری و توسعه چنین رخدادهایی را در دانشگاه، امری مبارک دانسته که با جلب توجه دانشجویان به فرهنگ مطالعه و ارتقای آن، رشد فکری-فرهنگی آنها را در پی خواهد داشت.

آزادی، کارشناس کانون‌های دانشگاه نیز در گفتگو با سایت معاونت فرهنگی، با اشاره به فعالیت مستمر و پیگیر بیش از بیست دانشجو در برگزاری این نمایشگاه، برنامه‌های جانبی کانونها را در حاشیه نمایشگاه تشریح کرد که برگزاری مراسم رونمایی از کتاب، اجرای تئاتر و عکس یادگاری، از جمله این برنامه‌ها می‌باشد. به گفته این کارشناس امور فرهنگی، به منظور ارایه تخفیف بیشتر به دانشجویان و تشویق آنها به خرید، قسمتی از هزینه‌های جانبی ناشران با هماهنگی معاونت فرهنگی و حمایت مالی دانشگاه، تأمین شده است.


نظر شما :