دکتر میرزایی: فعالیت های فعالان فرهنگی دانشجویی باید مکمل و مقوم همدیگر باشند

۱۲ مهر ۱۳۹۶ | ۱۱:۵۷ کد : ۳۴۴۶۵ اخبار برگزیده رویدادهای مهم اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۰۹
سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در نشست صمیمانه با دانشجویان فعال فرهنگی دانشگاه ایلام گفت: فعالیت های فعالان فرهنگی دانشجویی باید مکمل و مقوم همدیگر باشند.
دکتر میرزایی: فعالیت های فعالان فرهنگی دانشجویی باید مکمل و مقوم همدیگر باشند

‌به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ دکتر میرزایی در نشست صمیمانه فعالان دانشجویی در دانشگاه ایلام، با اشاره به اینکه حداکثر حدود ۲۵ درصد دانشجویان از فعالیت های ما استقبال می کنند تاکید کرد: نباید تفرق داشته باشیم، در عین حال فعالیت های فرهنگی ما باید مقوم و مکمل همدیگر باشند.

وی با تاکید بر لزوم عبور از فرعیات به اصول بنیادین اشاره کرد و افزود: منافع ملی جز اصول همه است، ساختار و انسجام حاکمیتی کشور مبتنی بر رهبری و همچنین اعتقادات دینی ما، جز اصول ماست.

دکتر میرزایی سپس ادامه داد: تا می توانید به صورت ایجابی با هم کار کنید، گفتگو و مذاکره را زیاد انجام دهید و فرصت های مغتنم را جدی بگیرید.

دکتر میرزایی با بیان اینکه اردوهای مختلطی که در آن حدود و حریم رعایت نمی شود مورد تایید هیچکس نیست گفت: روابط سالم دختر و پسر بر اساس الگویی که در دانشگاه های ما وجود دارد و رعایت می شود می تواند الگوی مناسبی برای جامعه باشد. وی گفت: محیط علمی یک محیط فرهیخته است و در آنجا الزاماتی وجود دارد که ابتذال در آن راه ندارد. دانشگاه ما اگر از جامعه فاضل تر، فاخرتر، دینی تر و انقلابی تر نباشد کمتر نیست، اعتکاف های دانشجویی در دانشگاهها از همه جامعه ما بیشتر هست.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با ذکر این نکته که اجتماع فعالان فرهنگی رحمت است، گفت: هر مجموعه دانشجویی که مجوز قانونی دارند جمع شدن آنها عین قانون است. دکتر میرزایی همچنین با بیان اینکه تشکلهای سیاسی نباید به بیرون دانشگاه وابستگی داشته باشند تاکید کرد که بقیه مجموعه های قانونی دانشجویی مانند کانون ها می توانند از حمایت های بیرون دانشگاه استفاده کنند.


( ۲ )

نظر شما :