دکتر ایرجی : برگزاری سلسله نشست‌های معرفت‌افزایی رضوی در دانشگاه‌های کشور / ۲۲ هزار دانشجو مخاطب ۵۰۰ نشست رضوی

۲۸ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۲:۵۳ کد : ۳۴۰۴۷ اخبار برگزیده رویدادهای مهم اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۶۲۳
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از ارائه پیشنهاد به بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) برای برگزاری سلسله نشست‌های معرفت‌افزایی رضوی در دانشگاه‌های سراسر کشور خبر داد و گفت: آمادگی برگزاری ۵۰۰ نشست با ۲۲ هزار مخاطب دانشجویی در ۱۲۰ دانشگاه تحت پوشش وزارت علوم وجود دارد.
دکتر ایرجی : برگزاری سلسله نشست‌های معرفت‌افزایی رضوی در دانشگاه‌های کشور / ۲۲ هزار دانشجو مخاطب ۵۰۰ نشست رضوی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ فضل‌الله ایرجی کجوری در نشست مشورتی شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) در محل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اعلام اینکه تعداد دانشگاه‌های دست‌اندرکار برگزاری بخش دانشگاهی جشنواره امام رضا (ع) در شانزدهمین دوره این جشنواره افزایش پیدا خواهد کرد، افزود: از سال گذشته تعدادی از دانشگاه‌های تحت پوشش وزارت بهداشت نیز وارد بحث فعالیت‌های رضوی شدند و در سال جاری نیز بخش مناظرات رضوی با همکاری جهاد دانشگاهی در مهر ماه برگزار خواهد شد.

وی از برگزاری ۶۰ مناظره در دانشگاه‌های سه استان هرمزگان، ایلام و البرز در جریان شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) خبر داد و گفت: در زمینه سمینارهای علمی پژوهشی در حوزه رضوی نیز در صدد هستیم تا این فعالیت‌ها درجه علمی پژوهشی را از وزارت علوم دریافت کنند و از سوی پایگاه استنادی جهان اسلام نیز به رسمیت شناخته شوند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم افزود: در راستای توسعه جشنواره‌های امام رضا (ع) در سطح بین‌الملل نیز طی همکاری مشترک ۸ دانشگاه ایران با ۸ دانشگاه خارج کشور گفت‌وگوهای اولیه صورت گرفته است.

ایرجی کجوری یادآور شد: در فعالیت‌های نهضت رضوی در دانشگاه‌ها، تعدادی از دانشجویان دانشگاه‌های مختلف تحت عنوان «تشرف رضوی» به مشهد مقدس اعزام می‌شوند.

احیای مسیر «طریق الرضا» به عنوان منطقه گردشگری مذهبی، تقویت بازتاب ملی و سراسری جشنواره امام رضا (ع)، سفارش تولید اثر به نرمندان و شاعران شاخص کشور در شانزدهمین دوره جشنواره امام رضا (ع)، ایجاد انتشارات واحد برای آثار بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) و استفاده از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی برای جذب مخاطب بیشتر از جمله پیشنهادهایی بود که دیگر اعضای حاضر در این نشست مشورتی مطرح کردند.


( ۱ )

نظر شما :