اجلاس رؤسای دانشگاه ها با حضور معاون رئیس جمهوری و برخی از وزیران برگزار می شود

۲۶ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۷:۳۷ کد : ۳۴۰۰۶ رویدادهای مهم اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۵۵
اجلاس سراسری روسای دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری کشور از فردا (دوشنبه) با حضور دکتر محمد باقر نوبخت، معاون رییس جمهوری و تعدادی از وزیران دولت دوازدهم و سخنرانی دکتر سید ضیاء هاشمی، سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در محل پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران آغاز به کار می کند.
اجلاس رؤسای دانشگاه ها با حضور معاون رئیس جمهوری و برخی از وزیران برگزار می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، این اجلاس دو روزه در آستانه سال تحصیلی جدید و با هدف «تقویت ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت» و سخنرانی دکتر سید ضیاء هاشمی، سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آغاز می‌شود.

در روز نخست اجلاس سراسری رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، نشست تخصصی «آموزش عالی فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی» با حضور مهندس محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و دکتر سید احمد معتمدی، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر و بحث و گفت وگوی مسئولان وزارت علوم و رؤسای دانشگاه‌ها برگزار می‌شود.

برگزاری جلسه هم اندیشی با موضوع «همکاری‌های آموزشی و پژوهشی در بخش صنایع، معادن و بازرگانی» با حضور دکتر برات قبادیان، معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت، دکتر وحید احمدی، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و دکتر محمود نیلی احمد آبادی، رئیس دانشگاه تهران از دیگر برنامه های روز نخست این اجلاس به شمار می‌رود.

در روز دوم اجلاس، نشست تخصصی «همکاری‌های حوزه نفت، گاز و پتروشیمی با نظام علم و فناوری کشور» به ریاست مهندس بیژن زنگنه، وزیر نفت و بحث و تبادل نظر شرکت کنندگان برگزار می‌شود.

از جمله برنامه های روز دوم این اجلاس سراسری، سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین محمدیان، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌هاست و در ادامه، قرار است نشست هم اندیشی با موضوع «دانشگاه، پویایی، امنیت و آرامش» با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید محمود علوی، وزیر اطلاعات، دکتر حسین میرزایی، سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، دکتر داریوش سلیمی، مشاور وزیر علوم و رییس مرکز حراست و بحث و گفت وگوی رؤسای دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار شود.

بخش پایانی اجلاس به ریاست دکتر محمد باقر نوبخت، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در یک نشست تخصصی دیگر با موضوع «برنامه و بودجه؛ نظام علم و آموزش عالی کشور» و حضور دکتر عبدالحسین فریدون، مشاور وزیر و مدیر کل حوزه وزارتی و دکتر حسین عسکریان ابیانه، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت دنبال می شود و سرانجام بیانیه پایانی اجلاس سراسری رؤسای دانشگاه‌های سراسر کشور قرائت خواهد شد.

برگزاری آئین بزرگداشت و تقدیر از دکتر محمد فرهادی، وزیر سابق علوم با سخنرانی برخی از مسئولان و همکاران وی در وزارت علوم و اجرای برخی برنامه های فرهنگی از دیگر بخش‌های این اجلاس به شمار می‌رود.

 
 

( ۲ )

نظر شما :